Parsisiųskite

Sausio 21 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Žemės ūkis Siūloma suvienodinti tiesiogines išmokas už dirbamą žemę

2011 Birželio mėn. 1 d. 14:23

Siūloma suvienodinti tiesiogines išmokas už dirbamą žemę

Siūloma suvienodinti tiesiogines išmokas už dirbamą žemę. ELTA nuotr.

Siūloma suvienodinti tiesiogines išmokas už dirbamą žemę. ELTA nuotr.

Parlamentarai Remigijus Žemaitaitis ir Jonas Stanevičius trečiadienį užregistravo rezoliucijos projektą „Dėl tiesioginių išmokų už dirbamą žemę Europos Sąjungos valstybėse narėse suvienodinimo".

Projekte išdėstytos pagrindinės tiesioginių išmokų mokėjimo problemos bei siūlymas Lietuvos Vyriausybei kuo skubiau imtis iniciatyvos ir būtinų priemonių, jog Lietuvai mokamos tiesioginės išmokos būtų suvienodintos su kitoms Europos Sąjungoms valstybėms narėms mokamomis tiesioginėmis išmokomis.
 
 „Natūralu, jog valstybės, kurioms mokamos didelės išmokos, niekada nekels problemos dėl išmokų dydžio. Nepasitenkinimą, iniciatyvą keisti esamą išmokų tvarką turėtų rodyti „nuskriaustosios" valstybės. Jei Vyriausybė nesikreips į Europos Komisiją, nemėgins su ja derėtis, mūsų ūkininkai ir toliau negalės konkuruoti su kitų Europos Sąjungos valstybių narių ūkininkais tarptautinėje rinkoje", - teigė R. Žemaitaitis.
 
 Praėjusiais metais tiesioginių išmokų už dirbamą žemę Lietuvai buvo mokama po 98,6 euro (340,68 lito) už hektarą. Europos Sąjungoje tiesioginių išmokų už dirbamą žemę šiek tiek mažiau nei Lietuva gavo tik Latvija ir Estija. Tuo tarpu visos kitos Europos Sąjungos valstybės narės gavo daug didesnes išmokas (Malta - 800 eurų už hektarą, Olandija - 460 eurų už hektarą, Graikija - 540 eurų už hektarą ir pan.).
 
 2016 m. planuojama Europos Sąjungos valstybėms narėms išmokas už dirbamą žemę didinti, tačiau ir padidinus išmokas Lietuva gaus gerokai mažesnes išmokas nei kitos šalys gauna šiuo metu - apie 145 eurus už hektarą.
 
 „Vyriausybė puikiai žino šią situaciją, tačiau visiškai nesiima iniciatyvos, jog tiesioginės išmokos Lietuvai būtų padidintos. Štai mūsų kaimynei Lenkijai šiuo metu yra mokama po 200 eurų už hektarą, praktiškai dvigubai daugiau nei mums, tačiau jie neslepia savo nepasitenkinimo, jog ši išmoka yra daug mažesnė nei mokamos kitoms Europos Sąjungos valstybėms. Dar visai neseniai Lenkijos ūkininkai surengė piketą prie Europos Komisijos būstinės taip išreikšdami savo poziciją. O mes ką darome? Tiesiog kaip visada tyliai susitaikome su situacija", - savo poziciją dėstė Seimo narys R. Žemaitaitis.
 
 Jei Seimo plenarinio posėdžio metu siūlomai rezoliucijai pritars dauguma parlamentarų, parlamentaras tikisi, jog Vyriausybė į ją atsižvelgs ir imsis priemonių, kad joje keliami reikalavimai būtų įgyvendinti.

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Žemės ūkis
VL nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 13:15
Pieno perdirbėjams susitarus su didžiaisiais prekybos centrais dėl mažesnių produktų kainų, pieno supirkimo kainos gali dar mažėti, teigia Žemės rūmų pirmininkas. Tačiau, pasak Andriejaus Stančiko, situaciją gali pagerinti išaugęs pieno... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 11:47
Valstybinės miškų urėdijos per tris praėjusių metų ketvirčius uždirbo 10,276 mln. eurų grynojo pelno - 31,4 proc. daugiau nei 2013 metų sausį-rugsėjį, kai jis buvo 7,821 mln. eurų. Urėdijų pajamos per devynis praėjusių metų mėnesius... »
VL fotomontažas
2015 Sausio mėn. 23 d. 07:26
Lietuvos ūkininkams pieno perdirbėjai siunčia dar vieną blogą žinią: balandį, kai Europos Sąjungoje (ES) dings pieno kvotos, Lenkijos gamykloms gali nebereikėti lietuviško pieno, nes eksportas į Lenkiją buvo alternatyva supirkėjams Lietuvoje... »
VL nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 15:42
Situacija pieno sektoriuje dėl Rusijos paskelbto importo draudimo tebėra sudėtinga. Didžiausią įtampą  patiria  pieno gamintojai, kuriems labai sumažėjo pieno supirkimo kainos. Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) posėdžiavo Pieno... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 14:49
Izraelyje ir Vokietijoje užfiksuoti nauji didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkiai, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Atsakinga Izraelio tarnyba informavo, kad Haifos regiono Hazafono provincijos ūkyje, kuriame buvo auginama... »
ŽŪM nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 13:17
Naujasis Pieno tarybos pirmininkas, Žemės ūkio ministerijos atstovas Rimantas Krasuckis dabartinę pieno rinką vertina kaip „stabiliai nekokią“. Jis teigė nenorintis viešai atskleisti, kaip artimiausiu metu keisis pieno supirkimo kainos. »
Raimundo Šuikos nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 12:18
Valstybinė augalų veislių vertinimo komisija pasiūlė atnaujinti Nacionalinį augalų veislių sąrašą ir į jį įrašyti 91 naują įvairių augalų rūšių veislę. 9 iš šių veislių sukūrė Lietuvos selekcininkai. Valstybinė augalininkystės... »
VL nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 08:43
Pieno gamintojai pastaruoju metu išgyvena nelengvus laikus. Nors žiemos metas ir supirkimo kainos turėtų būti aukštesnės nei vasarą, tačiau dabar  – viskas atvirkščiai, jos tik dar labiau krenta. Apie tai mums pasakoja kooperatyvo „Žalioji... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 07:22
Šį mėnesi laukiamas Europos Komisijos (EK) sprendimas, ar Lietuva gali reikalauti iš visų, ne tik savo šalies, gamintojų, kurie prekiauja mūsų rinkoje, žymėti gaminius pagal lietuvišką standartą, kuris aktualus tik mėsos perdirbimo sektoriui... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 14:09
Europos Sąjungos (ES) kiaulienos eksportuotojams neverta tikėtis, kad Rusijos rinka neatsivers iš karto, kai tik bus atšauktas maisto produktų embargas, pareiškė Rusijos veterinarijos tarnybos („Rosselchoznadzor“) vadovas. »
Klaudijaus Driskiaus nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 14:05
Europos Parlamentas patvirtino pieno sektoriaus reformos, kuri, kaip teigiama, turėtų sustiprinti pieno gamintojų derybų galias siekiant teisingų pieno supirkimo kainų ir paruošti ūkininkus pieno gamybos kvotų sistemos panaikinimui nuo 2015 m. Po 2015... »
VL fotomontažas
2015 Sausio mėn. 21 d. 12:19
Šįmet prasidės naujas ES paramos žemės ūkiui laikotarpis, tačiau jau nuo kitų metų bus galima tobulinti paramos teikimo taisykles. ES bando nustatyti reikalavimus, kurie būtų taikomi visoms ES narėms, nors ūkininkavimo sąlygos šiame dideliame... »
Šįmet parodoje „Žalioji savaitė“ Lietuva įsikūrė atnaujintame stende, moderniau reprezentuojančiame valstybę. Autoriaus nuotraukos.
2015 Sausio mėn. 21 d. 09:51
Jau 80-ąjį kartą Berlyne surengta viena populiariausių pasaulyje parodų „Žalioji savaitė“ buvo išskirtinė, nes visi kalbinti jos dalyviai lyg susitarę pasakojo apie naujų rinkų paiešką. Pasiūla ir paklausa šioje parodoje milžiniška:... »
VL fotomontažas
2015 Sausio mėn. 21 d. 08:41
Europos Sąjunga noriai reglamentuoja, kokie turėtų būti vištų ir kiaulių gardai, nustato rinkai auginamų agurkų dydį, tačiau purtosi atsakomybės dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) plėtros. Europos Parlamentas (EP) patvirtino Europos... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 07:17
Šį miško ruošos sezoną dėl šiltų orų ne visur galima įvažiuoti į kirtavietes ir išvežti medieną. Generalinės miškų urėdijos duomenimis, pagal aukcionuose sudarytas ilgalaikes sutartis pirmam pusmečiui iš valstybinių miškų nupirkta... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 20 d. 14:45
Lietuvoje šiais metais patvirtintas antras afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis laukinėje faunoje. Šerno, sumedžioto Zarasų seniūnijos miške, mėginys buvo atrinktas vykdant nacionalinę AKM stebėsenos ir kontrolės programą, rašoma Valstybinės... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 19 d. 15:32
Prekybos tinklas „Iki“, jau turintis susitarimą dėl pieno produktų kainų sumažinimo su bendrove „Rokiškio sūris“, teigia susitarusi ir su pieno perdirbimo bendrove Vilkyškių pieninė. Kiti prekybos tinklai kol kas skelbiasi susitarę... »
2015 Sausio mėn. 19 d. 14:17
Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) inicijuota akcija „AuGink savo kraštą“, kuria siekiama skatinti vartoti Lietuvoje pagamintus maisto produktus, gali būti laikoma valstybės pagalba, tvirtina Konkurencijos taryba. Tarybos komunikacijos skyriaus... »
Raimundo Šuikos nuotr.
2015 Sausio mėn. 19 d. 13:58
Lietuvos žemės ūkis yra patikimas šalies ekonomikos ramstis. Tuo neabejoja  ir  ūkininkas iš Ignalinos r. Rubelninkų km.  Zigmantas Kajėnas. „Mūsų žmonės darbštūs. Nemažai esu matęs, nieko įmantriau nerasime ir kitose... »
sxc.hu nuotr.
2015 Sausio mėn. 19 d. 07:32
Nedidelė Alytaus mėsos perdirbimo įmonė „Riamona“ vasarį pradės ritualinius skerdimus, nes nuo šių metų pradžios įsigalioja tai leidžiantis įstatymas, ir viliasi, kad ši veikla taps pagrindu mažai įmonei augti - planuojama, kad košerinė... »
VL nuotr.
2015 Sausio mėn. 17 d. 07:00
Prieš šventes pirkėjų nestigo nei prekybos centruose, nei mažesnėse parduotuvėse, nei turgavietėse. Tačiau kasdienybėje varžytuvės dėl vartotojų, kurių Lietuvoje mažėja, aštrėja. Sunkmečiu išpurtytoms turgavietėms nelengva konkuruoti... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 16 d. 12:12
Europos Komisija artimiausiu metu turėtų priimti sprendimą kompensuoti kiaulienos kainų skirtumą kompleksams, esantiems griežčiausiai vertinamoje - trečiojoje apsauginėje afrikinio kiaulių maro zonoje. Veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius... »
Mariaus Eidukonio nuotr.
2015 Sausio mėn. 16 d. 09:11
Lietuva 2017 metais siekia tapti Vokietijoje organizuojamos žemės ūkio parodos „Žalioji savaitė“ partnere. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigė, kad pažadą tapti partnere išgirdo iš Vokietijos kolegos Christiano Schmidto. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 16 d. 08:40
Didžiausia pasaulinė žemės ūkio paroda „Žalioji savaitė“ arba  „Grüne woche“ šiemet duris atvėrė 80 – ąjį kartą. Šį kartą „Žaliosios savaitės“ partnerė bus Latvija, kuri parodoje dalyvauja jau 20 metų. Lietuvos... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 15 d. 12:20
Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) tarybos posėdyje priimtas sprendimas organizuoti visuotinį pieno gamintojų suvažiavimą, teigiama Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pranešime.  Anot pranešimo, nepaisant to, kad Žemės ūkio rūmų nariai... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Povilas, Viltenis, Žiedė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar domitės artėjančiais savivaldybių rinkimais?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-01-25
Valiutos_usd
USD     0.8607 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3082 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
45.29   bar.
Dujos
Arrow up
2.99   MMBTU
Auksas
Arrow down
1292.6   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Gal pamiršo, gal ir tyčia Jų nešventino Bažnyčia. Et, galvojo kunigai, Čia ne mūsų pinigai.
Gavo pensiją Dirvelė. – One, neškim į bankelį. Ten už durų septynių Mano eurui bus ramu.
– Gal, Anuprai , išprotėjai? Gal tau „stogas“ pajudėjo? Nebe tie dabar laikai – Verks bankely pinigai.
Bankrutuos – sudie, euruti, O palūkanų – špygutė. Seną kojinę turiu. Ten ir bankas. Su euru.