Parsisiųskite

Spalio 15 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Verslas Statybų sektorius šiemet turėtų stabilizuotis

2010 Balandžio mėn. 13 d. 07:53

Statybų sektorius šiemet turėtų stabilizuotis

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų.

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų. valstietis.lt archyvo nuotr.

Statybų sektorius, pernai kritęs beveik du kartus iki 5,9 mlrd. litų, šiemet turėtų stabilizuotis ir pamažu pradėti kapstytis iš duobės. Pirmiausia pagalbos ranką tam ištiesti turėtų renovacijos projektai.

„Kad ir kokių pesimistinių rezultatų laukėme, tačiau praėjusių metų duomenys buvo kur kas niūresni nei prognozavome. Tai blogiausi metai per pastarąjį dešimtmetį <...> Statybų sektorius smuko 48 proc. - šis skaičius viską pasako“, - dienraštis „Verslo žinios“ sakė Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Adakras Šeštakauskas.

Statybos visuomet buvo viena iš ekonomikos varomųjų jėgų, paprastai ji sukurdavo 10 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP), tuo tarpu pernai šis rodiklis sudarė vos 6,3 proc. BVP, nors ir pats BVP sumažėjo 15 procentų.

Stojusios statybos smogė ir kitiems sektoriams - sumenko statybinių medžiagų pardavimai. LSA duomenimis, cemento pernai parduota 46 proc. mažiau, keraminių plytų - 47 proc., gelžbetonio - 48 proc., plastikinių langų 60 procentų.

„Iš statybos sektoriaus per sunkmetį buvo atleista apie 50 tūkst. darbuotojų, tai sudaro net 20 proc. atleistųjų. Vadinasi, kas penktas netekęs darbo yra statybininkas“, - teigė A.Šeštakauskas.

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų.

„Bet labiausiai tikėtina, kad darbų duos renovacijos projektai, kurie pernai dar stovėjo, dabar - stoviniuoja, bet į metų pabaigą turėtų įsibėgėti“, - teigė A.Šeštakauskas.

Jo prognozėmis, šiemet statybų sektorius stabilizuosis, o 2011-2012 m. jau turėtų pradėti kapanotis pirmyn, nes gyvenimas vietoje nestovi - reikalingi ir nauji būstai, ir mokyklos, kiti visuomeniniai bei komerciniai pastatai.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Verslas
Giedrė Gečiauskienė, „Danske Bank“ Finansų rinkų departamento direktorė.
2014 Spalio mėn. 17 d. 09:00
Šią savaitę ėmėme gūžčioti pečiais, stebėdami finansų rinkų judesius. Iš tiesų, labiau pagrįstus paaiškinimus tokiais atvejais įmanoma suformuluoti šiek tiek vėliau, kai baigiama mąstyti šauktukų kategorijomis. Pirmieji komentarai... »
Suvalkuose dirbantys prekybininkai dar didesnių srautų tikisi iki Naujųjų – prieš Lietuvai įsivedant eurą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 17 d. 08:55
Lenkijoje pasienyje su Lietuva įsikūrę prekybininkai lietuvius vis intensyviau vilioja papildoma reklama pakelėse lietuvių kalba ir reklaminiais lankstinukais pašto dėžutėse. Suvalkuose dirbantys prekybininkai dar didesnių srautų tikisi iki Naujųjų... »
„Achema“ baigė amonio salietros (amonio nitrato) gamybos procese panaudoto oro, garų ir susidariusių dujinių išlakų valymo sistemos modernizavimą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 17 d. 08:00
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti Jonavos trąšų ir chemijos produktų gamintoja „Achema“ baigė amonio salietros (amonio nitrato) gamybos procese panaudoto oro, garų ir susidariusių dujinių išlakų valymo sistemos modernizavimą bei šiuo... »
Daugeliui individualių namų gyventojų milžiniškos sąskaitos už šildymą – tik blogas sapnas arba prasti prisiminimai.
2014 Spalio mėn. 17 d. 08:00
Daugeliui individualių namų gyventojų milžiniškos sąskaitos už šildymą – tik blogas sapnas arba prasti prisiminimai. Pasirūpinę alternatyviu šildymosi būdu, dažnas jų per visą šildymo sezoną išleidžia tiek, kiek daugiabučio gyventojas... »
A. Merkel ir F. Hollande'as. scanpix nuotr.
2014 Spalio mėn. 17 d. 07:57
Europoje atsinaujino būgštavimai dėl euro zonos krizės. Juos paskatino naujos finansų bėdos Graikijoje ir Ispanijoje bei atgijęs nepasitikėjimas, ar Europos Centrinis Bankas įvykdys pažadą išsaugoti eurą visomis priemonėmis. »
Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas apsaugotų Lietuvos, Latvijos ir Estijos vartotojus, jei Rusija nutrauktų dujų tiekimą Baltijos šalims, pareiškė Komisijos Europa. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 12:56
Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas apsaugotų Lietuvos, Latvijos ir Estijos vartotojus, jei Rusija nutrauktų dujų tiekimą Baltijos šalims, pareiškė Komisijos Europa. »
Pasak Dalios Grybauskaitės, grėsmę kelia ne tik investicijos Šiauliuose, bet ir Marijampolėje bei Nidoje. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 10:43
Šalies prezidentė teigia, kad Lietuva turi apsisaugoti nuo nedraugiškų valstybių investicijų, todėl įmonės, prieš investuodamos šalia strateginių objektų, turi būti nuodugniai patikrintos. Pasak Dalios Grybauskaitės, grėsmę kelia ne tik investicijos... »
Nepaisant kritikos dėl optimistinių kitų metų Lietuvos ekonomikos augimo prognozių, finansų ministras tvirtina, kad kitais metais šalies ūkio augimas turėtų būti didesnis nei euro zonoje, tačiau jis „nebus audringas“. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 08:43
Nepaisant kritikos dėl optimistinių kitų metų Lietuvos ekonomikos augimo prognozių, finansų ministras tvirtina, kad kitais metais šalies ūkio augimas turėtų būti didesnis nei euro zonoje, tačiau jis „nebus audringas“. Rimantas Šadžius... »
Vidiniai kelionių organizatoriaus „Novaturas“ duomenys kasmet fiksuoja nuoseklų kelionių pardavimų augimą. scanpix.ee nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 08:00
Vidiniai kelionių organizatoriaus „Novaturas“ duomenys kasmet fiksuoja nuoseklų kelionių pardavimų augimą. Pastebima, jog nors populiariausias poilsiautojų pasirinkimas išlieka Turkija ir Graikija, tačiau sparčiai auga susidomėjimas ir kitomis... »
Įpratusiems rytą biure pradėti puodeliu kavos iš mokamo aparato kelias pirmąsias 2015 metų dienas gali tekti pakentėti be jo. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 07:59
Įpratusiems rytą biure pradėti puodeliu kavos iš mokamo aparato kelias pirmąsias 2015 metų dienas gali tekti pakentėti be jo. Karštųjų gėrimų automatus administruojančios bendrovės priverstos į jų perprogramavimą investuoti tūkstančius... »
Energetikos ministras Rokas Masiulis teigia, kad sumažėjus viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) biudžetui, kitais metais gali mažėti ir elektros kaina. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 15 d. 15:39
Energetikos ministras Rokas Masiulis teigia, kad sumažėjus viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) biudžetui, kitais metais gali mažėti ir elektros kaina. »
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija antrą kartą kreipėsi į „Lietuvos dujas“, prašydama paaiškinti, kaip bus kompensuojama dujų kaina nebuitiniams vartotojams dėl „Gazprom“ pritaikytos nuolaidos. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 15 d. 13:37
Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentas Juozas Antanaitis mano, kad Vyriausybė neturėtų imtis aktyvių veiksmų nustatant, kaip turėtų būti kompensuojama dujų kaina vartotojams. Greičiau – būti tarpininke, kuri padėtų... »
Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 15 d. 12:48
Vilnius atsidūrė ant bankroto ribos, skelbia Vilniaus vicemeras. Finansų ministerija svarsto galimybę dar didinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį, tenkančią Vilniui. »
Laikraščio kaina lemia ne tik jo skaitytojų skaičių, bet ir tai, kiek reklamuotojai (kita rinkos pusė) yra pasiruošusi mokėti už vietą jame. scanpix.ee nuotr.
2014 Spalio mėn. 15 d. 12:32
„Jei už produktą nemokate, vadinasi, patys esate produktas“, – šią šiemet Nobelio premiją ekonomikos srityje pelniusio prancūzo Jeano Tirole`io tyrimuose pasiektą išvadą verta įsiminti kiekvienam naujienų portalų skaitytojui. »
Nepaisant turizmo versle tebesiaučiančių skandalo bangų, kilusių dėl kelionių organizatoriaus „Go Planet Travel“ bankroto, neseniai atlikti rinkos tyrimai rodo, jog reali situacija yra žymiai stabilesnė.  Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 15 d. 09:52
Nepaisant turizmo versle tebesiaučiančių skandalo bangų, kilusių dėl kelionių organizatoriaus „Go Planet Travel“ bankroto, neseniai atlikti rinkos tyrimai rodo, jog reali situacija yra žymiai stabilesnė. Kelionių organizatorius „Tez Tour“... »
Valiutos konvertavimas nerimą kelia ne tik tiems, kurie yra susirūpinę dėl galimo kainų augimo. scanpix.ee nuotr.
2014 Spalio mėn. 15 d. 08:36
Valiutos konvertavimas nerimą kelia ne tik tiems, kurie yra susirūpinę dėl galimo kainų augimo. Išgąsčio mimikomis „pasipuošti“ turėtų ir tamsiosios ekonomikos pusės, šešėlio, atstovai. »
64 proc. Lietuvos gyventojų, antros pakopos pensijų fonduose kaupiančių senatvei maksimaliu būdu, teigė visiškai nepajutę sumažėjusių pajamų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 15 d. 08:00
64 proc. Lietuvos gyventojų, antros pakopos pensijų fonduose kaupiančių senatvei maksimaliu būdu, teigė visiškai nepajutę sumažėjusių pajamų, atskleidė „Danske Bank“ užsakymu tyrimų bendrovės RAIT rugpjūtį atlikta gyventojų apklausa. »
Švarinami Klaipėdos uosto dokai – sėkmingai išvalytas užterštas gruntas iš vienos Vakarų laivų gamyklos doko duobių. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 15 d. 07:49
Švarinami Klaipėdos uosto dokai – sėkmingai išvalytas užterštas gruntas iš vienos Vakarų laivų gamyklos doko duobių. Tikimasi, kad tai leis bendrovei didinti konkurencingumą, sandėliuojamo grunto aikštelė ateityje turėtų virsti naujomis... »
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai tikrindami, ar teisingai verslininkai perskaičiuoja kainas iš litų į eurus, rugsėjo mėnesį užfiksavo beveik dukart mažiau pažeidimų nei rugpjūtį. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 14 d. 15:37
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai tikrindami, ar teisingai verslininkai perskaičiuoja kainas iš litų į eurus, rugsėjo mėnesį užfiksavo beveik dukart mažiau pažeidimų nei rugpjūtį. Nors bandančiųjų apgauti... »
Kainų komisija gali inicijuoti tyrimą dėl dujų tiekimo ir skirstymo bendrovės „Lietuvos dujos“ veiksmų, galimai piktnaudžiaujant dominuojančia padėtimi. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 14 d. 14:45
Kainų komisija gali inicijuoti tyrimą dėl dujų tiekimo ir skirstymo bendrovės „Lietuvos dujos“ veiksmų, galimai piktnaudžiaujant dominuojančia padėtimi. »
Sunkumų patyrė maisto pramonė, kuri yra stipriai priklausoma nuo Rusijos. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 14 d. 13:29
Šalies verslo lūkesčiai ir nuotaikos išlieka pakankamai aukštos, nes verslas sugebėjo greitai persiorientuoti nuo Rusijos į kitas rinkas, teigia Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) analitikas. »
Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 14 d. 13:15
Konkurencijos taryba netrukus turėtų priimti nutarimą dėl Vilniaus savivaldybės sprendimo steigti taksi įmonę. Konkurencijos tarybos pirmininko teigimu, savivaldybei nereikėjo užsiimti taksi verlu, nes tai kuo puikiausiai gali atlikti ir privatus... »
Ekonomistas Romas Lazutka. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 14 d. 11:59
Socialinės nelygybės problema, panaikinus PVM lengvatą šildymui, būtų ne išspręsta, o pagilinta, sako ekonomistas Romas Lazutka. „Trečdalis gyventojų negeba apmokėti šildymo sąskaitų, šilumininkai praneša, kad nuo praeitų metų dar yra apie... »
„cargoGO TTS“ techninės priežiūros paslaugų centrą Belgijoje buvo įkurtas 2010 metais ir užsiėmė tik įmonių grupės vilkikų remontu. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 14 d. 11:45
Lietuvos kapitalo logistikos grupė „cargoGO“ pirmąjį šių metų pusmetį pasiekė rekordinę apyvartą – pajamos, palyginti su sausiu-birželiu pernai, šoktelėjo 9 proc. iki 29,3 mln. litų. Prie sėkmingų rezultatų prisidėjo ir grupės... »
Ruošiantis įgyvendinti milijardinės vertės transeuropinės vėžės „Rail Baltica“ projektą, daugiausiai ginčų sukėlusi atšaka iš Kauno į Vilnių būtų ekonomiškai naudinga ir kainuotų apie 850 mln. eurų (2,935 mlrd. litų), parodė tyrimas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 13 d. 16:10
Ruošiantis įgyvendinti milijardinės vertės transeuropinės vėžės „Rail Baltica“ projektą, daugiausiai ginčų sukėlusi atšaka iš Kauno į Vilnių būtų ekonomiškai naudinga ir kainuotų apie 850 mln. eurų (2,935 mlrd. litų), parodė... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Akvilinas, Geisvilas, Izaokas, Kantrimė, Kleopatra, Laura

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kaip vertinate KET pakeitimą, kuriuo remiantis degant raudonam šviesoforo signalui reikia sustoti prieš stacionarią rodyklę?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-10-19
Valiutos_usd
USD     2.6983 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP     4.3149 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
82.92   bar.
Dujos
Arrow down
3.77   MMBTU
Auksas
Arrow down
1239   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Naujas šildymo sezonas – Piniginių maratonas: Vienos pampsta, kitos dūsta Ir kaip lankų šienas džiūsta.
Kempės rankos, aišku, tirta: Malkų jis neprisikirto. – Kuo kūrensiu? Nežinia. Tegu rūpinas žmona...
O Dirvelė savo ūky Skaldo malkas net suplukęs. Lai pripusto lig stogų – Jam tos pusnys nesvarbu.
Mat valdžia rūpintojėlė Malkų PVM nekėlė. Jei ir kitąmet nekels, Kaimo liaudis nesušals.