Parsisiųskite

Sausio 28 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Švietimas. Kultūra Teatro dieną bus įteikiami 2011-ųjų "Auksiniai scenos kryžiai"

2012 Kovo mėn. 26 d. 14:22

Teatro dieną bus įteikiami 2011-ųjų "Auksiniai scenos kryžiai"

Tarptautinę teatro dieną, kovo 27-ąją, už 2011 metais Lietuvos teatrų scenose nuveiktus darbus geriausi šalies teatro menininkai premijomis ir atminimo ženklais bus tradiciškai apdovanoti Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje.

Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").

Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").

 
 Į geriausio režisieriaus titulą pretenduoja Oskaras Koršunovas už spektaklius "Miranda" (OKT-Vilniaus miesto teatras) ir "Išvarymas" (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), Jonas Vaitkus, sukūręs spektaklį "Visuomenės priešas" Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, ir Vidas Bareikis, režisavęs spektaklį "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" (No Theatre).
 
 Pagrindinio dramos aktoriaus vaidmens kategorijoje varžosi Povilas Budrys (Prosperas spektaklyje "Miranda"), Dainius Gavenonis (Tomas Stokmanas spektaklyje "Visuomenės priešas"), Ainis Storpirštis (Benas spektaklyje "Išvarymas" ir Mačiūnas spektaklyje "Mr. Fluxus") bei Rimantas Teresas už vaidmenis Juozo Miltinio dramos teatro spektakliuose "Vedybos" ir "Hanana, kelkis ir eik".
 
 Į dramos aktorės pagrindinio vaidmens titulą pretenduoja Eglė Gabrėnaitė (Vasa, "Motina", Valstybinis Vilniaus mažasis teatras), Airida Gintautaitė (Miranda spektaklyje "Miranda"), Inesa Paliulytė spektakliuose "Vedybos" ir "Hanana, kelkis ir eik", Eglė Mikulionytė už vaidmenį spektaklyje "Apsivalymas" (Kauno valstybinis dramos teatras).
 
 Dramos antro plano vaidmens kategorijoje rungiasi Darius Meškauskas, Leonardas Pobedonoscevas, Marius Repšys ir Albinas Kėleris. Į geriausios antraplanio vaidmens dramos aktorės titulą pretenduoja Rasa Samuolytė, Monika Vaičiulytė ir Elzė Gudavičiūtė.
 
 Taip pat bus skelbiami geriausias metų scenografas, geriausias teatro kostiumų dailininkas ir kompozitorius, geriausi operos solistė ir solistas, geriausio spektaklio vaikams ir lėlių teatro kūrėjai.
 
 Į Jaunojo menininko vardą pretenduoja choreografai ir šokėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius, kompozitorius Gediminas Gelgotas, operos solistas Tadas Girininkas ir aktorius Ainis Storpirštis.
 
 Metų teatro reiškiniu gali tapti teatro judėjimas "No theatre" ir Vidas Bareikis, taip pat "trupė p.s." ir Valentinas Masalskis bei Mantas Markevičius.
 
 Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").
 
 Tradiciškai Teatro dieną bus įteikiamas ir Boriso Dauguviečio auskaras - už nuopelnus teatro menui.

ELTA ir valstietis.lt

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Švietimas. Kultūra
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 28 d. 08:05
Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į edukacinį užsiėmimą šeimoms „Šviesos šventė“. Edukacinės popietės metu (sausio 31 d. 12 val.) bus supažindinama su muziejuje saugomu Vilniaus katedros lobynu, seniausiais tekstilės pavyzdžiais... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 26 d. 10:39
„Žmogus-paukštis“ (Birdman) sekmadienį sustiprino savo pozicijas lenktynėse dėl „Oskarų“ – ši „tamsi“ komedija pelnė pagrindinį Ekrano aktorių gildijos (SAG) apdovanojimą, laikomą sėkmės barometru, prognozuojant svarbiausius... »
VL archyvo nuotr.
2015 Sausio mėn. 25 d. 07:00
Tik 35 metai praėjo nuo Romaino Gary mirties – visam pasaulyje žymaus prancūzų rašytojo ir diplomato, kurio gimimo šimtmetis pernai buvo plačiai minimas visame pasaulyje. Per palyginti trumpą gyvenimą šis žmogus, pasižymėjęs beatodairiška... »
Asmeninio archyvo nuotr.
2015 Sausio mėn. 24 d. 07:00
Šiemet sukanka 250 metų, kai gimė kunigaikštis Mykolas Kleopas Oginskis – žymus valstybės ir visuomenės veikėjas, diplomatas, kompozitorius. Šią sukaktį UNESCO ir valstybės narės įtraukė į pasaulio istorinei atminčiai svarbių sukakčių... »
Bernardinai.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 13:21
Sausio 29 d. sostinės klube „Tamsta“ sykiu su vilniečių grupe „Kiauras kibiras“  koncertuosianti Klaipėdos  bliuzroko grupė „Kontrabanda“, suburta bosine gitara grojančio bei tekstus kuriančio ir dainuojančio žinomo poeto... »
2015 Sausio mėn. 22 d. 15:14
Kultūros sostine šiemet paskelbta Žagarė yra pirmasis Kultūros sostinės projektas, kurį vykdys regioninis parkas. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 07:49
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis neatsisako idėjos mokyklų direktoriams įvesti penkerių metų kadenciją. Kaip interviu LRT Radijui sako D. Pavalkis, tokiu atveju būtų galimybė po penkerių metų pakeisti mokyklos vadovą, jei mokinių... »
2015 Sausio mėn. 21 d. 12:49
Antradienį miręs poetas Alfonsas Nyka-Niliūnas buvo vienas ryškiausių mąstytojų, rašiusių lietuvių kalba, sako literatūros kritikas Valentinas Sventickas. Jis atkreipia dėmesį, kad didelę vertę turi ne tik poeto eilėraščiai, bet ir dienoraščiai. »
VDU nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 07:32
Antradienį Baltimorėje (JAV) savo namuose po ligos mirė vienas žymiausių išeivijos lietuvių poetų Alfonsas Nyka-Niliūnas, praneša interneto portalas bernardinai.lt. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 20 d. 08:03
Architektas Rolandas Palekas yra vienas iš šešių iškilių menininkų, kuriems vasario 16-ąją bus įteiktos Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos. R. Palekui premija skirta už miesto ir gamtos darną architektūroje. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 19 d. 08:03
Pirmadienį įvairiais renginiais visoje Lietuvoje pradedami minėti Etnografinių regionų metai. »
Organizatorių nuotr.
2015 Sausio mėn. 19 d. 07:00
„Gera Muzika Gyvai“ yra nuo 2006 m. veikianti ne pelno siekianti organizacija, kuri savo šiltais koncertais Lietuvos gyventojus pažindina su world muzikos stiliumi – šiuolaikine muzika, apjungiančia tradicijas, dabartinio žmogaus jausmus ir pomėgius... »
metronews. ru nuotrauka
2015 Sausio mėn. 17 d. 07:00
Pasaulis neteko įstabios solistės Jelenos Obrazcovos, vienos ryškiausių operos žvaigždžių, dainavusios garsiausiose pasaulio scenose – Maskvos Didžiojo teatro, „Metropolitan Opera“, „La Scala“, „Covent Garden“. Dar visai neseniai... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 16 d. 07:00
Mums tapus pasaulio piliečiais, gali atsitikti taip, kad naujos kartos taps abejingos tautinėms vertybėms. Tik ar nuo to pasauliui geriau? – svarsto 2014 m. valstybinės J.Basanavičiaus premijos laureatas, filosofas Vaclovas Bagdonavičius. „Mes... »
Organizatorių nuotr.
2015 Sausio mėn. 14 d. 14:57
„Keistuolių teatras“ pristatė dar vieną šio 27-ojo sezono premjerą suaugusiems – pagal Vytauto V. Landsbergio šeštąją poezijos knygą pastatytą spektaklį „Persikūnijimai“. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 13 d. 07:40
Kultūros paveldo departamente antradienį posėdžiaus Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba, kuri svarstys, ar gali būti nukeltos prieštaringai vertinamos sovietmečio Žaliojo tilto skulptūros Vilniuje. »
Organizatorių nuotr.
2015 Sausio mėn. 13 d. 07:00
Jau ketvirtą kartą prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ suteikė galimybę žmonėms padovanoti knygų šalies bibliotekoms. Šįkart iniciatyva skatino pirkti lietuvių autorių knygas. Pirmąjį kartą prie iniciatyvos... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 10 d. 14:00
Adomo Mickevičiaus „Vėlines“ (lenk. „Dziady“) Varšuvos nacionalinio teatro scenoje lenkai patikėjo pastatyti lietuviui. Šios atsakingos misijos ėmėsi pasaulyje pripažintas mūsų režisierius Eimuntas Nekrošius. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 9 d. 09:06
Kauno menininkų bendruomenė pagerbė aktorių Dainių Svoboną, pelniusį „Įsimintiniausio 2014 metų Kauno menininko“ titulą. Toks Meno kolegijos ir miestiečių įvertinimas aktoriui atiteko už sukurtus įsimintinus personažus ne tik teatro... »
E. Nekrošiaus spektaklis „Dieviškoji komedija“
2015 Sausio mėn. 6 d. 10:38
Prieš pat šventes Nacionaliniame dramos teatre parodyta Dantės „Dieviškoji komedija“, režisuota Eimunto Nekrošiaus, išsiskyrė specialia paslauga neregiams ir silpnai matantiems žmonėms – garsiniu komentaru, kurio aklieji klausėsi bevielių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 5 d. 14:18
Privatiems kultūros paveldo valdytojams kompensuota dalis 2014-aisiais patirtų paveldo tvarkymo išlaidų, išmokos siekia 192 tūkst. eurų (per 660 tūkst. litų), pranešė Kultūros paveldo departamentas. »
H.Mackevičius. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Gruodžio mėn. 29 d. 13:56
Nesupaisysi to Haroldo Mackevičiaus – garsus žmogus, nors niekur nešmėžuoja. Skandalo net nuvirtęs nuo motociklo nesukelia, nes virto blaivus. „Vikipedijoje“ informacija apie jį nedovanotinai skurdi, nepatikrinta. „Lietuvių humoristas“... »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Gruodžio mėn. 23 d. 08:44
Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje, veikia paroda „Absoliuti tekstilė“. Pasak parodos kuratorių, tai pirmas bandymas apžvelgti Lietuvos tekstilės raidą nuo jos ištakų iki XXI a. Anot parodos kuratorės Eglės Gandos Bogdanienės, tekstilės... »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Gruodžio mėn. 22 d. 10:14
Šiemetinę Bernardo Brazdžionio literatūros premiją ketinama skirti poetui ir vertėjui Algimantui Mikutai. »
Organizatorių nuotr.
2014 Gruodžio mėn. 19 d. 17:00
Metų pabaigoje paaiškėjo, kokia suma iš 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčių (GPM) buvo skirta M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondui „Pagalba Lietuvos vaikams“. Šiemet muzikai, sportui ir mokslui  gabius vaikus iki 18 metų... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Aivaras, Gintas, Girkantas, Valerijus, Žibutė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar domitės artėjančiais savivaldybių rinkimais?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-01-29
Valiutos_usd
USD  
Arrow down
0.8815 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
1.3394 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
44.4   bar.
Dujos
Arrow up
2.864   MMBTU
Auksas
Arrow down
1281.8   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Gal pamiršo, gal ir tyčia Jų nešventino Bažnyčia. Et, galvojo kunigai, Čia ne mūsų pinigai.
Gavo pensiją Dirvelė. – One, neškim į bankelį. Ten už durų septynių Mano eurui bus ramu.
– Gal, Anuprai , išprotėjai? Gal tau „stogas“ pajudėjo? Nebe tie dabar laikai – Verks bankely pinigai.
Bankrutuos – sudie, euruti, O palūkanų – špygutė. Seną kojinę turiu. Ten ir bankas. Su euru.