Parsisiųskite

Sausio 28 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Sportas Plaukimas Lietuvoje: pirmiausia pasiekimai, paskui sąlygos?

2012 Rugpjūčio mėn. 4 d. 00:01

Plaukimas Lietuvoje: pirmiausia pasiekimai, paskui sąlygos?

Šią savaitę Lietuva sekė dešimtis įspūdingų tautiečių startų Londono olimpiadoje, bet didžiausia staigmena tapo penkiolikmetės Rūtos Meilutytės aukso medalis 100 metrų plaukimo krūtine varžybose. Giedrius Titenis, Vytautas Janušaitis, Mindaugas Sadauskas – likusieji Lietuvos plaukimo rinktinės nariai, kurie taip pat garsina, plaukimo pasaulyje kol kas mažai žinomos, šalies vardą.

Kol kas 50 m baseinas Alytuje išlieka pats moderniausias šalyje (nuotraukoje), tačiau jau šiais metais minėtą titulą, Kauno politikų teigimu, turėtų perimti atnaujintas  „Girstučio“ baseinas. Alytaus sporto ir rekreacijos centro nuotr.

Kol kas 50 m baseinas Alytuje išlieka pats moderniausias šalyje (nuotraukoje), tačiau jau šiais metais minėtą titulą, Kauno politikų teigimu, turėtų perimti atnaujintas  „Girstučio“ baseinas. Alytaus sporto ir rekreacijos centro nuotr.

Atkreips dėmesį

„Tikiuosi, dabartinė plaukimo situacija Lietuvoje pagerės ir žmones pradės labiau domėtis šia sporto šaka“ , – turbūt ne šiaip sau viename iš socialinių tinklų savo gerbėjams rašė jauniausia Lietuvos sporto istorijoje olimpinė čempionė R.Meilutytė.

Ar tikrai galime tikėtis, kad „situacija pagerės“? Ar Lietuvos baseinai bent pamažu artės vakarietiškų standartų link, o ne gąsdins nuo lubų krintančiomis detalėmis ir antisanitarinėmis sąlygomis? Ar aukščiausi politikai ims ne tik viešai giedoti ditirambus, bet ir realiai permąstyti plaukimo srities finansavimą?

Varžyboms ruošiasi užsienyje

Viena olimpinė plaukimo čempionė – vienas tarptautinius standartus atitinkantis baseinas Alytuje, kuriame kartais ir treniruojasi geriausi Lietuvos plaukikai. Tokios proporcijos šiuo metu egzistuoja mūsų šalyje.

Jau ne vienus metus Lietuvos plaukikai, norintys tinkamai pasiruošti tarptautinio lygio plaukimo varžyboms, keliauja į Latviją, Lenkiją ar toliau esančias užsienio valstybes, kur sąlygos, bent jau kol kas, yra geresnės nei gimtojoje šalyje.

Į užsienį treniruotis išvyko ir R.Meilutytė, kuri jau dvejus metus mokosi ir sportuoja Plimuto mieste, Anglijoje. Kai kurie plaukimo ekspertai sako, kad jei jaunoji olimpietė nebūtų žengusi šio žingsnio, kažin ar dabar būtume buvę nustebinti tokiu aukštu jos pasiekimu, –  ne tik dėl pačių baseinų kokybės, bet ir dėl aukšto lygio varžybų stygiaus.

Vilties yra

Kol Vilniuje, Lazdynuose, esantis didžiausias baseinas yra kritinės būklės, laikinosios sostinės  vadovai giriasi, kad jau šiais metais po rekonstrukcijos bus atidarytas moderniausias šalyje „Girstučio“ baseinas.

„Baigus viso komplekso rekonstrukciją, duris atvers 50 m ilgio, 8 takelių baseinas, greta jo bus įrengtas 25 m ilgio apšilimo baseinas. Pagrindinis komplekso baseinas bus aprūpintas modernia laiko skaičiavimo ir kita reikalinga įranga“, – viltį būsimiems Lietuvos plaukikams bando palaikyti Kauno savivaldybės atstovai.

Visų darbų „Girstučio“ baseine sąmata – 21 mln. litų.

Beje, Kaune dar veikia ir keletas 25 m ilgio baseinų, viename iš jų savo pašaukimą atrado ir R.Meilutytė.

Šiauliuose ir Klaipėdoje yra po du 25 m baseinus. Vienas iš uostamiesčio baseinų neseniai baigtas rekonstruoti, o savivaldybės atstovai prabilo apie galimybę su privataus kapitalo atstovais statyti dar kelis baseinus.

Po vieną 25 m ilgio baseiną turi Panevėžys ir Marijampolė, keli kiti mažesni miestai taip pat gali pasigirti turintys bent po vieną baseiną, kurie dažniausiai yra bent jau kosmetiškai paremontuoti.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Sportas
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 30 d. 07:40
Savaitė beliko iki vasario 7-ąją Dusetose vyksiančių žirgų tradicinių lenktynių "Sartai 2015", pagrįstai tituluojamų kaip didžiausia, ne tik šį Aukštaitijos miestelį, bet ir visą Lietuvą garsinanti žirgų sporto mylėtojų... »
Lenktynių „Sartai 2015“ vyriausioji teisėja Asta Muntvydaitė. Organizatorių nuotr.
2015 Sausio mėn. 28 d. 13:56
Vis mažiau laiko belieka iki žirgų lenktynių „Sartai 2015“, kurios pagal nusistovėjusias ilgametes tradicijas ir šiemet rengiamos pirmąjį antrojo mėnesio šeštadienį - vasario septintąją. Kuo arčiau startas – tuo labiau daugėja nuveiktų... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 28 d. 07:52
Trečią pergalę iš eilės Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo bei į antrąją vietą penkiolikos ekipų Rytų konferencijoje pakilo Jono Valančiūno atstovaujamas Toronto "Raptors"... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 27 d. 08:09
Dvidešimt antrą pergalę 23-iose Lietuvos krepšinio lygos (BEKO-LKL) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo vienuolikos ekipų turnyro lyderis čempiono titulą ginantis Kauno "Žalgiris", pirmadienį namuose 76:52 (22:18, 10:5, 21:18... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 26 d. 08:33
Antrą pergalę iš eilės Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo trečiąją vietą penkiolikos ekipų Rytų konferencijoje užimantis Jono Valančiūno atstovaujamas Toronto "Raptors"... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 07:45
Trečią vietą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) užimantis Vilniaus „Lietuvos rytas“ iki sezono pabaigos skolina Edviną Šeškų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lyderei Vilniaus „Perlo MRU“ komandai. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 07:45
Antrą pergalę trečiosiose 2014-2015 metų sezono Europos taurės (Eurocup) vyrų krepšinio turnyro antrojo etapo - "Last 32" varžybų - rungtynėse iškovojo Lietuvos pirmenybių bronzos medalininkas Vilniaus "Lietuvos rytas". »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 07:24
Lenktynininkas Benediktas Vanagas aiškina, kad viena priežastis, kodėl jis dalyvauja Dakare, yra asmeninės ambicijos, o kita – noras atstovauti savo šaliai. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 20 d. 07:39
Pirmadienį vakare Vilniaus kongresų rūmuose vyko 2014 metų Lietuvos sporto apdovanojimai. Iškilmingoje ceremonijoje paaiškėjo, kas tapo dešimties nominacijų nugalėtojais. Šiems buvo įteiktas auksu dengtas stilizuotas pergalės, polėkio ir olimpinės... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 19 d. 07:49
Dvidešimtą pergalę 21-ose Lietuvos krepšinio lygos (BEKO-LKL) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo vienuolikos ekipų turnyro lyderis čempiono titulą ginantis Kauno "Žalgiris", sekmadienį uostamiestyje 80:76 (18:26, 23:14, 12:19... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 16 d. 14:37
Kai sportininkas turi aiškų tikslą, nuslopinti fizinį skausmą nesudėtinga, portalui LRT.lt teigia sporto psichologai Andrius Stočkus ir Lina Vaisetaitė. „Po šio Dakaro ralio Benediktas Vanagas bus dar stipresnis žmogus. Jis bus įveikęs tokius... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 16 d. 07:49
2014 metų Lietuvos sporto apdovanojimuose – net 11 nominacijų ir nauja balsavimo tvarka, sako  Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Edis Urbanavičius. „ Pagrindinis pasikeitimas tas, kad bus renkamas ne metų sportininkas, o metų... »
ŽŪM nuotr.
2015 Sausio mėn. 15 d. 07:25
Žirginio sporto entuziastų atmintyje dar neišblėso kaip reta įspūdingas pernykščių lenktynių Dusetų hipodrome finalas – varžytuvės dėl pagrindinio trofėjaus „Didžiojo žiemos prizo“, kurį tradiciškai steigia Žemės ūkio ministerija... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 14 d. 13:46
„Tikiuosi, šįmet laimėsiu visas varžybas, kaip ir pernai“, – interviu balsas.lt  kalbėjo stipriausias planetos žmogus Žydrūnas Savickas. Šiemet 40 metų jubiliejų švęsiantis galiūnas neabejoja, kad karjeros piko dar nepasiekė. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 14 d. 07:50
Septintą pergalę iš eilės Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo penkiolikos ekipų Vakarų konferencijos ir absoliutus lygos lyderis "Golden State Warriors" (30 pergalių... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 13 d. 08:30
Dvyliktą pralaimėjimą 37-ose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse - penktą nesėkmę per šešis pastaruosius mačus - patyrė antrąją vietą penkiolikos ekipų Rytų konferencijoje užimantis... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 13 d. 07:48
59-ą kartą prancūzų žurnalo "France Football" redakcijos iniciatyva surengto geriausio pasaulio futbolininko rinkimus laimėjo bei "Aukso kamuolio" (Ballon d'Or) - planetoje labiausiai vertinamo individualaus prizo tarp žaidėjų... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 13 d. 07:44
Devynioliktą pergalę 20-ose Lietuvos krepšinio lygos (BEKO-LKL) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo vienuolikos komandų turnyro lyderis bei čempiono titulą ginantis Kauno "Žalgirio" klubas, pirmadienį namuose 91:77 (23:20, 21:18... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 12 d. 14:20
Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pirmadienį pasirašė įsakymą dėl buvusio krepšininko Žydrūno Ilgausko Lietuvos pilietybės panaikinimo. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 12 d. 08:01
Pietų Amerikoje vykstančiame XXXVI Dakaro ralyje sekmadienį aštuntajame 808 km etape (greičio ruožas 784 km) iš Ujūnio (Bolivija) į Ikikę (Čilė) „Toyota Hilux“ automobiliu važiuojantis Benedikto Vanago ekipažas finišavo 38-as ir bendroje... »
Ruslano Kondratjevo nuotr.
2015 Sausio mėn. 9 d. 14:10
Prisiminus mokyklos laikus, ne vienam atmintyje iškyla sportinės estafetės varžybos „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“, kurios buvo itin populiarios prieš 30 metų. Vieni galbūt varžėsi jose kartu su klase, kiti buvo aukščiau iškopę – gynė... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 9 d. 08:06
Dvidešimt penktą pergalę 36-ose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse - ketvirtąją per aštuonis paskutiniuosius mačus - iškovojo penktąją vietą penkiolikos ekipų Vakarų konferencijoje... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 8 d. 08:01
Trečiadienį pirmosiose 2014-2015 metų sezono Europos taurės (Eurocup) vyrų krepšinio turnyro antrojo etapo - "Last 32" varžybų - keturių ekipų L grupės rungtynėse Lietuvos pirmenybių bronzos medalininkas Vilniaus "Lietuvos... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 7 d. 08:50
„Manau, šiais metais Lietuvos krepšinio lyga (LKL) yra stipresnė negu pernai. Lyga stiprėja kasmet. Visos komandos sustiprėjo, reikia su visomis stengtis žaisti“, – konstatavo Vilniaus „Lietuvos ryto“ puolėjas Gediminas Orelikas. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 6 d. 10:45
Vienuoliktą pralaimėjimą 34-ose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse patyrė bei į šeštąją vietą penkiolikos ekipų Vakarų konferencijoje nukrito Donato Motiejūno Hjustono "Rockets"... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Budvilas, Budvilė, Luiza, Marcelė, Skirmantas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar vyksite į žirgų lenktynes „Sartai 2015“ Dusetose?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-01-31
Valiutos_usd
USD     0.8838 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3373 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
47.85   bar.
Dujos
Arrow down
2.675   MMBTU
Auksas
Arrow up
1283.7   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Sako, tik prie marių būna Ir tornadų, ir taifūnų. Bet Anupras nemeluos: Būna jų ir Pašiliuos.
Vakar Kempė tarsi aras Grįžo į namus iš baro. Po minutės ar penkių – Triukšmas gryčioje – klaiku.
Skraidė lėkštės, dužo puodas. Kempė išlėkė net juodas: – Gelbėkit mane greičiau – Aš taifūną pamačiau.
Sprendė vyrai diplomuoti, Kokį vardą audrai duoti. Pagaliau rimtai užrašė: „Ši audra – Kempienė Stasė.“