Parsisiųskite

Lapkričio 19 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Savaitės komentarai

Savaitės komentarai

Rūta Klišytė VL žurnalistė
2014 Lapkričio mėn. 22 d. 07:00
„Tai rašot apie Zoro iš Macikų kaimo?“ – su šypsenėle paklausė manęs vienas pašnekovas, sužinojęs mano profesiją. „Nerašau, – atkirtau mažumėlę įsižeidusi. – Yra Lietuvoje dar apie ką rašyti ir be seksualinių maniakų.“ »
Arkivyskupas S. Tamkevičius
2014 Lapkričio mėn. 16 d. 13:17
Evangelija pasakoja, kaip Jėzus išvijo iš Jeruzalės šventyklos prekiautojus jaučiais, avimis ir balandžiais bei pinigų keitėjus sakydamas: „Iš mano Tėvo namų nedarykite prekybos namų“ (Jn 2, 16). »
Albinas Čaplikas
2014 Lapkričio mėn. 16 d. 13:03
Kur tik žmonės neslepia pinigų! Per artimiausius mėnesius daugelis patikrins savo slėptuves. O jų tikrai yra daug – komercinių bankų duomenimis šalies piliečiai grynaisiais turi nuo 6,5 iki 9 milijardų litų. »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Lapkričio mėn. 9 d. 08:00
Vėlinių oktavos proga lankome kapus ir prisimename tuos, kurie mums buvo labai brangūs ir kurių jau nebeturime, – jie jau iškeliavę į Tėvo namus. Tarp tų brangiausių žmonių yra mūsų tėvai, broliai ir seserys, vaikai, dvasios vadovai... »
VL žurnalistė Rūta Klišytė
2014 Lapkričio mėn. 7 d. 11:00
Sutapimas, bet žinomam aktoriui Petrui Dimšai, dabar, deja, ir žinomiausiam Lietuvos kaltinamajam, pernai dėl interviu skambinau tą dieną, kai šis padarė skaudžią avariją, pražudžiusią jauną talentingą menininką Šarūną Surblį. Pakalbinti... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Lapkričio mėn. 2 d. 08:00
Dievo žodis dažnai kalba apie įsakymą mylėti (Mt 22, 24–30). Pareiga mylėti ne tik Dievą, bet ir žmogų buvo aiškiai skelbiama jau Senojo Įstatymo knygose. Išėjimo knygoje skaitome: „Ateivio neskriausk ir neišnaudok“, „Neskriausk... »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2014 Lapkričio mėn. 1 d. 07:00
Tarpukario laikais Dzūkijoje buvo beprigyjantis paprotys uždegti žvakę ant kapų tų žmonių, kuriems jautiesi skolingas. Nebūtinai ir dažniausiai ne materialiai skolingas, bet kaip nors kitaip skolingas. »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Spalio mėn. 26 d. 08:00
Šiandienėje visuomenėje populiariausia kalbėti apie žmonių teises, bet ne apie pareigas. Tačiau apie pareigas kalbėti reikia vis dažniau ir aiškiau, nes teisės be pareigų visuomenei nežada nieko gero. Sekmadienio Evangelija skatina prisiminti... »
Tomas Čyvas
2014 Spalio mėn. 25 d. 07:00
Rusijos agresija prieš Ukrainą privertė ne tik Lietuvą susimąstyti dėl gynybos išlaidų, o NATO sustiprinti budrumą, bet ir išryškino keistas mūsų politinio mąstymo tendencijas. Kartais norisi arba sukioti pirštą prie smilkinio, arba apstulbus... »
Tomas Janeliūnas. LRT nuotr.
2014 Spalio mėn. 24 d. 09:22
Tiesioginių merų rinkimų Lietuvoje išties reikėjo. Visų pirma, žinoma, reikėjo rinkėjams. Sociologai ir politologai seniai kalba, kad žmonėms patinka matyti konkrečius vardus ir veidus, o ne beveides partijas. Tad merų rinkimai turėtų gerokai... »
Virginijus Savukynas
2014 Spalio mėn. 21 d. 12:18
Išmintingą, racionaliai argumentuotą diskusiją dėl Žaliojo tilto skulptūrų pakeitė isterika bet kokia kaina išlaikyti šias skulptūras. Netgi pasitelkiant juokingus argumentus. »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Spalio mėn. 19 d. 08:00
Homilija, pasakyta Žemaičių Kalvarijoje spalio 12 d. minint Telšių vyskupo Jono Borutos SJ 70 metų sukaktį. »
Rūta Vainienė
2014 Spalio mėn. 15 d. 11:45
Lig šiol buvo įprasta taip – socialdemokratai siūlo ir laimina PVM lengvatas, konservatoriai su liberalais – naikina. Dabar – viskas atvirkščiai. Socialdemokratai užsimojo naikinti lengvatą šildymui, kurios net dešinieji neišdrįso paliesti... »
Vyskupas Kęstutis Kėvalas
2014 Spalio mėn. 12 d. 08:00
Mums duotas gyvenimas yra dovana. Mes jos negalėjome nusipelnyti ar užsitarnauti. Gyvenimas mums duotas iš Dievo meilės, dėl mūsų pačių, kad patirtume Jo artumą, Jo sukurto pasaulio grožį, pagaliau, kad subrandintume save amžinajam gyvenimui... »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2014 Spalio mėn. 11 d. 08:00
Vieną dieną į „Valstiečių laikraščio“ duris pasibeldė mūsų ištikimas skaitytojas Antanas ir pasidalijo abejonėmis ir viltimi: kažin kada Lietuvoje atsiras toks prezidentas ar premjeras, kuris galės sutvarkyti valstybės ekonomiką, sustatys... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Spalio mėn. 5 d. 07:00
Dievo žodis beldžiasi į mūsų širdis ir kviečia pasitikrinti, ar esame ištvermingi tikėjimo kelionėje. Evangelija pasakoja apie sūnų, kuris greitai atsiliepė į tėvo kvietimą dirbti vynuogyne, bet, pasvarstęs, kad reikės lieti prakaitą... »
Tomas Čyvas
2014 Spalio mėn. 4 d. 07:00
„Valstybinė kultūros paveldo komisija diskusiją dėl jų likimo atidėjo iki pavasario. Pasak komisijos pirmininkės Gražinos Drėmaitės, tarptautinę konferenciją, kurioje būtų diskutuojama dėl sovietinio paveldo, ketinama surengti kovo arba... »
Vykintas Pugačiauskas
2014 Spalio mėn. 1 d. 14:11
Rusijos prezidentas pasiekė pergalę Ukrainoje ir prieš Vakarus. Vladimiras Putinas gavo netgi daugiau, negu galėjo tikėtis, tačiau tai bemaž viskas, ką galima pasiekti. Dabar žaidimas virsta ilgalaikiu, kur svarbiausias dalykas bus strateginė... »
Mykolas Drunga
2014 Spalio mėn. 1 d. 12:35
„Iš tiesų Honkonge dažniausiai labai jauni žmonės, dalyvaudami demonstracijose už laisvų rinkimų teisę, reikalauja tik įgyvendinti tai, kas šios ypatingos kinų administracinės zonos statute jau ir taip įrašyta: viena šalis, dvi sistemos“... »
Rūta Vainienė
2014 Rugsėjo mėn. 30 d. 13:23
Valdžia mestelėjo dosnumo. Net nelaukdama Naujųjų, nuo spalio pakėlė minimalią algą iki 1035 litų. Nuo Naujųjų nežino, ar dar kels, bet visko gali būti. Kitais metais pakels ir pensijas, vidutinė senatvės pensija didės maždaug 3,5 lito... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Rugsėjo mėn. 28 d. 08:00
Kai klausausi Jėzaus palyginimo apie darbininkus, plušėjusius vynuogyne visą dieną, ir kitus – vos vieną valandą, ir vienodai gavusius visos dienos uždarbį, noriu būti murmančiųjų pusėje – tai atrodo neteisinga! Elementarus teisingumas... »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2014 Rugsėjo mėn. 27 d. 13:00
Nedidelė Seimo narių grupelė ir jiems talkinantys gyvūnų teisių gynėjai šį antradienį pralaimėjo sveiko proto mūšį, bet dar tikisi, kad Prezidentė nepritars Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimui, kuriuo leidžiama tai, ko, tiesą... »
Rimvydas Valatka
2014 Rugsėjo mėn. 23 d. 14:47
Pasirodo, kad nyki Lietuvos politika dar yra pajėgi nustebinti net visko mačiusius jos stebėtojus. Maždaug taip tenka įvertinti faktą, kad energetikos ministru pirmadienį netikėtai buvo paskirtas „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius... »
Virginijus Savukynas
2014 Rugsėjo mėn. 22 d. 09:21
Artėja savivaldos rinkimai. Ir pagaliau pirmą kartą merus rinksime tiesiogiai. Prisiminu, jog šią idėją aktyviai aptarinėjau jau 2001, 2002 metais. Ir prisimenu prieštaravimus. Pagrindiniai argumentai buvo tokie: nesame pasiruošę, per daug... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Rugsėjo mėn. 21 d. 08:00
Šiluvoje praleidome devynias dienas apmąstydami Švč. Mergelės Marijos gyvenimą nuo Gimimo iki kryžiaus papėdės. Apie Dievo Motinos gimimą Šventajame Rašte nerandame nė žodžio. Bet tie žodžiai visiškai nereikalingi, nes kiekvieno žmogaus... »
VL žurnalistė Rūta Klišytė
2014 Rugsėjo mėn. 20 d. 08:00
Žymus rusų žurnalistas Igoris Jakovenka liūdnai pajuokavo, kad politinis klimatas Rusijoje tapo smarkiai niūrus – toks niūrus, kad šventėmis čia tampa karų pradžia, o kaimyninės valstybės žemių aneksija pasitinkama saliutais ir liaudies... »
Vygantas Vareikis
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 10:38
Vasarą Rusija vieneriems metams uždraudė žemės ūkio produktų importą iš Europos Sąjungos šalių, o sankcijas Lietuvos pieno ir mėsos gaminiams taiko jau senokai. Draudimai įvežti lietuviškus maisto produktus, ilgai trunkančios lietuviškų... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Rugsėjo mėn. 14 d. 08:00
Prie kryžiaus prikaltas Jėzus mylimą mokinį Joną pavedė savo motinos Marijos globai: „Štai tavo motina“ – „Štai tavo sūnus“. Nuo šio momento Marija tapo visų Jėzaus mokinių, ypač kunigų, motina. »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2014 Rugsėjo mėn. 13 d. 08:00
Liūdna, bet neišvengiama, kad ateitis ir dabartis tampa praeitimi, tačiau sunku suvokti, kai bandoma praeitį sugrąžinti į dabartį. Tokie yra precedento neturintys Rusijos reikalavimai išduoti po 1990 m. kovo 11-osios iš sovietų kariuomenės... »
Rimvydas Valatka
2014 Rugsėjo mėn. 9 d. 14:20
Mūsų finansų ministras kalba tokiu tyliu balsu, kad net jei jis prabyla apie ekonomikos lėtėjimą, o ji negali nelėtėti, matant ką išdarinėja XXI a. Hitleris, įsitvirtinęs Kremliuje, regis, niekas šalyje nekreipia dėmesio nei į ministrą... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Rugsėjo mėn. 7 d. 07:00
Jėzaus mokiniai ilgą laiką puoselėjo svajonę, kad draugystė su Galilėjos Mokytoju jiems užtikrins lengvą ir saugų gyvenimą, tačiau šis troškimas subliūško, Jėzui kalbant apie tai, kokie turi būti jo sekėjai: „Jei kas nori eiti paskui... »
Tomas Čyvas
2014 Rugsėjo mėn. 6 d. 09:22
Į Taliną JAV prezidentą Baracką Obamą savo agresija Ukrainoje atkvietusiam Kremliaus vadui Vladimirui Putinui galima ironiškai padėkoti. Jo siautėjimas ne tik atskleidė, kad JAV vadovas gali būti ne vien naivus svajoklis. Jis padarė daug daugiau. »
Vaidotas Ilgius
2014 Rugsėjo mėn. 4 d. 09:57
Statistikos departamentas neseniai skelbė – mūsų šalyje skursta ir paramos prašo kas penkta šeima. Šis skaičius, deja, nesikeičia jau keletą metų. Valdžios vykdomos socialinės reformos negelbsti, skurdo neįveikia ir Europos Sąjungos parama... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Rugpjūčio mėn. 31 d. 08:00
Evangelija pasakoja apie Jėzaus pažadą įkurti Bažnyčią, kurios net pats pragaras nepajėgtų nugalėti (Mt 16, 13–20). »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2014 Rugpjūčio mėn. 30 d. 08:00
Ne veltui rusai dainuoja: „Široka strana moja rodnaja...“ (liet. k., „Plati mano gimtoji šalis...“). Rusams nuo vaikystės į galvą kalama, kad jiems reikia daugiau erdvės. »
Libertas Klimka
2014 Rugpjūčio mėn. 27 d. 08:13
Paskutinė rugpjūčio savaitė gamtoje tikrai nuspalvinta besibaigiančios vasaros nuotaika. Kaip sako priežodis: „Rugpjūčio pabaigoje vasara pasisuka į rudenį“. Todėl šis laikas vadinamas ir nuorudeniu arba parudene; tada gamta atkelia vartus... »
Tomas Janeliūnas
2014 Rugpjūčio mėn. 26 d. 15:24
Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) patvirtino, kad yra tik savo kiemo partija. Priimant ją į valdančiąją daugumą, partijai buvo suteikta galimybė tapti nacionalinio lygmens politine jėga. Vis dėlto ambicijos, o gal sąmoningas siekis būti... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Rugpjūčio mėn. 24 d. 08:00
Į šiaurę nuo Izraelio Tyro ir Sidono srityse gyvenę žmonės nepažino Dievo ir nuo seno garbino stabus. Evangelija pasakoja apie ano krašto moters kananietės susitikimą su Jėzumi. Moteris buvo girdėjusi apie Gerąją naujieną skelbusį ir ligonius... »
Tomas Čyvas
2014 Rugpjūčio mėn. 23 d. 08:00
„Greitas ir ryžtingas“ sprendimas atleisti energetikos ministrą, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovą Jaroslavą Neverovičių palieka tik „šiek tiek“ neatsakytų klausimų. Ne tik energetinių. »
Rūta Vainienė
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 13:53
Ko norėti iš tikrojo Putino, kai savų putinų – nors vežimu vežk. Jų nematai tik tada, kai nieko nedarai. Bet vos tik pirštą krust – būtinai susidursi su kokiu vietiniu putinu ir jo blokadomis. Kai vis siūlau palaisvinti „ko nors darymo“... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Rugpjūčio mėn. 16 d. 09:36
Švč. Mergelės Marijos išaukštinimo šventėje skaitoma ištrauka iš Apreiškimo knygos: „Ir pasirodė danguje didingas ženklas: moteris, apsisiautusi saule, po jos kojų mėnulis, o ant galvos dvylikos žvaigždžių vainikas“ (Apr 12, 1). Švęsdami... »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2014 Rugpjūčio mėn. 16 d. 09:13
Rusijos stačiatikių bažnyčios patriarchas Kirilas praėjusį savaitgalį tautiečius paragino tenkintis kukliu maisto daviniu ir priminė, kad nesveika persivalgyti, o rajumas – viena iš svarbiausių žmogaus ydų. Patriarchas, tikriausiai nujausdamas... »
Tomas Čyvas
2014 Rugpjūčio mėn. 4 d. 08:28
Populiarus nūnai teiginys – Vakarai parsidavė, išdavė Ukrainą ir .. mus. O mes juk tokie vertybiški. Tebūnie tikrai – rodykime pavyzdį. »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Liepos mėn. 27 d. 08:00
Palaidojome mons. Alfonsą – kunigą  legendą. Partizanas, triskart gulago kalinys, kunigas, pogrindžio darbininkas, Seimo narys, Lietuvos kariuomenės ir partizanų kapelionas. Su mons. Alfonsu užverčiame septyniasdešimties metų Lietuvos... »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2014 Liepos mėn. 26 d. 08:00
Kaimynai latviai nepageidaujamais savo šalyje asmenimis (persona non grata ) paskelbė tris Rusijos estrados atlikėjus, todėl jie negalėjo atvykti į Jūrmaloje šią savaitę prasidėjusį festivalį „Naujoji banga“. Šie asmenys, save vadinantys... »
Petras Auštrevičius
2014 Liepos mėn. 24 d. 14:30
Kokių sankcijų nusipelnė Rusija po viso šito siaubo filmo, po keleivinio Malaizijos lainerio MH17 numušimo, po šimtų nekaltų žmonių aukų? aukų? »
Rimvydas Valatka
2014 Liepos mėn. 22 d. 13:54
Mažai kas šią datą žino, bet liepos 22-oji yra nepaprastai svarbi diena naujausioje Lietuvos istorijoje. Lygiai prieš 15 metų Būtingės naftos terminale buvo pakrautas pirmasis naftos tanklaivis. Tai buvo su Graikijos vėliava plaukiojęs „Centaur“... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Liepos mėn. 20 d. 08:00
Evangelija pasakoja apie minią, susirinkusią klausytis Jėzaus žodžių. Galilėjos Mokytoją guodė tiesos žodžio ištroškę žmonės, bet drauge ir liūdino žinant, kad didelė dalis šių žmonių nepriims jo žodžio ir tas žodis neatneš... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Adelė, Doviltas, Klemensas, Kolumbanas, Kolumbas, Liubartė, Orestas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar Lietuvoje adekvačios bausmės už itin žiaurius nusikaltimus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-11-23
Valiutos_usd
USD     2.7521 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP     4.3073 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
76.72   bar.
Dujos
Arrow down
4.27   MMBTU
Auksas
Arrow up
1198.4   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Jubiliejus. Ričkus ruošias. Kiemą grėbsto, trobą puošia. O rūkykloje skaniai Kvepia dešros, lašiniai.
– Mums poetą tiktų rasti, – Nutarė sodietė Kastė. – Jis sukurtų Ričkui odę Ir kitokį gerą žodį.
– Ne! – Anupras Kastei kerta. – Tų rašeivų kviest neverta. Ričkus purtos svetimų Ditirambų ir giesmių.
Onė žino: juk pakanka Nuoširdžiai paspausti ranką. Palinkėti iš širdies Meilės, laimės ir vilties.