Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Nemokamus maisto paketus ima vis daugiau gyventojų

2009 Spalio mėn. 15 d. 15:52

Nemokamus maisto paketus ima vis daugiau gyventojų

Lietuvoje vis daugėja žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais. www.jofil.com nuotr.

Lietuvoje vis daugėja žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais. www.jofil.com nuotr.

Nevyriausybinė organizacija "Lietuvos Caritas" rugsėjį beveik 300 tūkst. asmenų išdalijo nemokamų maisto produktų.

Palyginti su šių metų pradžia labdaros gavėjų skaičius beveik padvigubėjo. Vykdydamas Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims (MIATLNA) programą, "Lietuvos Caritas" rugsėjo mėnesį maisto produktus išdalijo 297 142 asmenims.

"Lyginant su metų pradžia, rugsėjį per "Caritas" organizaciją paramą maisto produktais gavo 115 810 asmenų daugiau", - rašoma ketvirtadienį išplatintame organizacijos pranešime.

Maisto paketą sudaro kvietiniai miltai, manų kruopos, saldintas sutirštintas pienas, kvietiniai sausi pusryčiai su sutirštintu pienu, trijų grūdų dribsniai, miežiniai dribsniai, ryžiai, kiauliena su ryžių kruopomis, kiauliena su perlinėmis kruopomis (kai kuriems rajonams), cukrus.

Pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nustatytą kriterijų, paramą maisto produktais šešis kartus per metus gali gauti asmenys, kurių pajamos neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų dydžio, t.y., 525 litus per mėnesį.

Šiemet produktai iš intervencinių atsargų dalijami 6 kartus - vasario, kovo, gegužės, liepos, rugsėjo, lapkričio mėnesiais. Anot "Carito", žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais, skaičius nuolat didėja.

Vasario mėnesį, t.y. per pirmąjį dalijimą, maisto produktais "Lietuvos Caritas" parėmė 181 332 varguolius, rugsėjo mėnesį paramą gavo 63,8 proc. daugiau vargstančiųjų.

Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims programa Lietuvoje vykdoma nuo 2005 metų. Ją vykdant Vyriausybės lėšomis nuperkami maisto produktai iš Europos Sąjungos intervencinių atsargų.

Vėliau produktus nepasiturintiesiems išdalija "Lietuvos Caritas", Raudonojo kryžiaus draugija ir Labdaros ir paramos fondas "Maisto bankas". Apie 70 proc. darbo pagal apimamą Lietuvos teritorijos plotą ir aptarnaujamų žmonių skaičių įgyvendina "Lietuvos Caritas" bendradarbiai ir savanoriai.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 28 d. 14:08
Lietuva kreipėsi tiek į Maskvą, tiek į Europos Sąjungos (ES) institucijas, siekdama, kad Rusija panaikintų sugriežtintą muitinės patikrą vežėjams iš Lietuvos, penktadienį pranešė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 28 d. 13:54
Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis nurodė atlikti pakartotinį patikrinimą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus Kęstučio Jucevičiaus patikimumo. »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 28 d. 12:36
Lietuvoje žinomi vyrai pasitinka akciją „Saugi artima aplinka“. Jos metu visuomenėje žinomi savo srities profesionalai raginami užsisegti akcijos simbolį – baltą kaspiną – ir taip visuomenę paraginti užkirsti kelią smurtui prieš moteris... »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 28 d. 12:27
Praėjus lygiai metams po Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikimo Vilniuje, Europoje iškilo fronto linija tarp melo ir tiesos, o mūsų pareiga yra padėti kiekvienam kovojant su grobuoniškai nusiteikusiomis valstybėmis, sako... »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 28 d. 10:05
Kitąmet gynybos finansavimas grįš į 2008 metų lygį, teigia krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 28 d. 09:54
Penktadienį išsilaikys debesuoti orai, tik kai kur, daugiausiai pietiniuose, rytiniuose rajonuose, gali pasirodyti menkų pragiedrulių, LRT Radijui sakė sinoptikė Inga Stankūnaitė. Penktadienį vietomis pasnyguriuos, daugiausiai Rytų Lietuvoje... »
scanpix.ee nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 28 d. 09:50
Prieštaringai vertinamas Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymas, esą Rusija yra teroristinė valstybė, buvo tinkamas, nes šalis iš tiesų turi teroristinės valstybės požymių, kuriuos privalo pamatyti dar nepraregėję Vakarų šalių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 28 d. 08:32
Savaitgalį Vilnių ir kitus miestus jau apims Kalėdų dvasia. Šeštadienį įžiebiamos sostinės ir kai kurių kitų miestų eglės. »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 28 d. 07:38
Kariuomenės vadas generolas Jonas Vytautas Žukas įsitikinęs, kad, keičiant Valstybės ginkluotos gynybos koncepciją, turi būti atsižvelgta ne tik į ginkluotės didinimą, bet ir į papildomą profesionalių karių rengimą. „Mums reikia kiek... »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 27 d. 10:14
Europos Komisija yra informuota apie Rusijos taikomus ribojimus Lietuvos vežėjams, kurie susiduria su sugriežtinta muitinės patikra, ketvirtadienį pranešė Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas. »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 27 d. 09:34
Ketvirtadienį žymesnių kritulių nenumatoma, rytinėje Lietuvos dalyje atsiras nedidelių pragiedrulių. Pūs 3–8 m/s pietryčių vėjas. Temperatūra – nuo 4 laipsnių šalčio rytiniuose rajonuose iki 1 laipsnio šilumos pajūryje. »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 27 d. 09:15
Šalčininkų rajone eismo sąlygas sunkina susiformavęs plikledis, barstomi rajoninių kelių slidūs ruožai. »
wikipedia.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 27 d. 08:53
Minint partizaninio pasipriešinimo 70-metį, Seime atidaryta paroda apie ginkluotą antisovietinį pasipriešinimą mūsų šalyje 1944–1953 metais. Istorikai sako, kad Rusijos agresijos akivaizdoje turime pasimokyti iš rezistencinio judėjimo savo... »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 27 d. 07:33
Gyventojų skaičius Lietuvoje mažėja sparčiausiai Europos Sąjungoje (ES), o po kelių dešimtmečių Lietuvoje bus tik apie 2 mln. gyventojų. Tauta sparčiai sens ir nyks, o darbingo amžiaus žmonių bus du kartus mažiau nei dabar. Tai ne ištrauka... »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 27 d. 07:23
Tik kelios dienos beliko iki kalendorinės žiemos. Sniegą jau regėjome, net sniego žmogelius iš jo lipdėme. Tas pirmasis rudens sniegelis jau ištirpo, jo vanduo susigėrė į ištroškusią žemę. Tačiau šis sniegelis neatnešė žiemos. Nežinia... »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 26 d. 13:44
Vyriausybė trečiadienį pritarė pakoreguotam 2015 metų biudžeto projektui, kurį kitą savaitę vėl nagrinės Seimas. »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 26 d. 13:19
Lietuvos gyventojų skaičiaus mažėjimas 2000-2013 metais buvo intensyviausias Europos Sąjungoje (ES), sako Demografinių tyrimų instituto direktorė prof. Vlada Stankūnienė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 26 d. 12:16
Vilniuje kalėdiniu laikotarpiu vyks per 20 įvairių renginių, savivaldybė kalėdiniams papuošimams ir šventiniams renginiams išleis 690 tūkst. litų. »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 26 d. 10:33
Lietuvos muitininkai siekia išsiaiškinti oficialias priežastis, kodėl Rusija pasienyje pradėjo nuodugniai tikrinti lietuviškus automobilius, tačiau paaiškinimų kol kas negavo, teigia Muitinės departamento vadovas. Pasak Antano Šipavičiaus... »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 26 d. 09:47
Orai vis labiau primins žiemą, o temperatūra virš nulio nebekils ir dieną. Taip LRT Radijui teigė sinoptikė Teresė Kaunienė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 26 d. 09:23
Ar Prezidentė Dalia Grybauskaitė nesupainiojo sąvokų vadindama Rusiją teroristine valstybe? Ko ji siekė ir ar verta taip elgtis? Apie tai pokalbis su VDU profesoriumi Egdūnu Račiumi ir politikos apžvalgininku, 15min.lt vyriausiuoju redaktoriumi... »
Ruslano Kondratjevo nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 26 d. 07:00
Užsienio reikalų ministerija (URM) praėjusiais metais pasirašė susitarimą su Indijoje įsikūrusios bendrovės „VFS Global“ padaliniu Rusijoje vizų centrų paslaugoms Rusijoje ir Ukrainoje teikti. Tačiau ši bendrovė iš tikrųjų paslaugų... »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 25 d. 14:55
Seimas antradienį Lietuvos apeliacinio teismo teisėją Alę Bukavinienę ir Vilniaus apygardos teismo teisėją Artūrą Pažarskį paskyrė dirbti Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (LAT). »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 25 d. 13:44
Seimas antradienį apsvarstė 2015 metų valstybės biudžeto projektą ir grąžino jį Vyriausybei patobulinti. Antras biudžeto projekto svarstymas numatytas gruodžio 2-ąją, o priėmimas - iš karto po to vyksiančiame plenariniame posėdyje. »
Fotodiena.lt nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 25 d. 10:36
Antradienio orai didelių permainų nežada, tačiau antroje savaitės pusėje kritulių nebesulauksime, o orai atvės, LRT radijui sakė sinoptikas Vytautas Sakalauskas. Sakalauskas. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Butvydė, Daujota, Daujotas, Saturnas, Saturnina, Saturninas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar džiaugiatės prasidėjusia žiema?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-11-29
Valiutos_usd
USD     2.7616 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP     4.3627 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
65.99   bar.
Dujos
Arrow down
4.09   MMBTU
Auksas   1175.5   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Raulas skaito, galvą kraipo: Šeimose – pusantro vaiko! Net Saliamonas kraupus Nedalijo jų perpus.
– Tu nesupratai, berneli, – Raului aiškina Dirvelė. – Tai vidurkis. Vidurys. Kas dar pusę padarys?
Keičias mados... Ir jaunimą Jau pagundos kitos ima. Išsipusčiusi pana Nebegimdo ir gana.
Onė nuo savęs pridėjo: – Vyrai į pilvus išėjo. Jeigu tai ne nuo alaus, Prieaugio tėvynė gaus.