Parsisiųskite

Spalio 29 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Nemokamus maisto paketus ima vis daugiau gyventojų

2009 Spalio mėn. 15 d. 15:52

Nemokamus maisto paketus ima vis daugiau gyventojų

Lietuvoje vis daugėja žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais. www.jofil.com nuotr.

Lietuvoje vis daugėja žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais. www.jofil.com nuotr.

Nevyriausybinė organizacija "Lietuvos Caritas" rugsėjį beveik 300 tūkst. asmenų išdalijo nemokamų maisto produktų.

Palyginti su šių metų pradžia labdaros gavėjų skaičius beveik padvigubėjo. Vykdydamas Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims (MIATLNA) programą, "Lietuvos Caritas" rugsėjo mėnesį maisto produktus išdalijo 297 142 asmenims.

"Lyginant su metų pradžia, rugsėjį per "Caritas" organizaciją paramą maisto produktais gavo 115 810 asmenų daugiau", - rašoma ketvirtadienį išplatintame organizacijos pranešime.

Maisto paketą sudaro kvietiniai miltai, manų kruopos, saldintas sutirštintas pienas, kvietiniai sausi pusryčiai su sutirštintu pienu, trijų grūdų dribsniai, miežiniai dribsniai, ryžiai, kiauliena su ryžių kruopomis, kiauliena su perlinėmis kruopomis (kai kuriems rajonams), cukrus.

Pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nustatytą kriterijų, paramą maisto produktais šešis kartus per metus gali gauti asmenys, kurių pajamos neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų dydžio, t.y., 525 litus per mėnesį.

Šiemet produktai iš intervencinių atsargų dalijami 6 kartus - vasario, kovo, gegužės, liepos, rugsėjo, lapkričio mėnesiais. Anot "Carito", žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais, skaičius nuolat didėja.

Vasario mėnesį, t.y. per pirmąjį dalijimą, maisto produktais "Lietuvos Caritas" parėmė 181 332 varguolius, rugsėjo mėnesį paramą gavo 63,8 proc. daugiau vargstančiųjų.

Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims programa Lietuvoje vykdoma nuo 2005 metų. Ją vykdant Vyriausybės lėšomis nuperkami maisto produktai iš Europos Sąjungos intervencinių atsargų.

Vėliau produktus nepasiturintiesiems išdalija "Lietuvos Caritas", Raudonojo kryžiaus draugija ir Labdaros ir paramos fondas "Maisto bankas". Apie 70 proc. darbo pagal apimamą Lietuvos teritorijos plotą ir aptarnaujamų žmonių skaičių įgyvendina "Lietuvos Caritas" bendradarbiai ir savanoriai.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 30 d. 12:42
Lietuva ne tik laukia paramos iš išorės, bet ir pati sprendžia savo saugumo klausimus tiek energetikos, tiek gynybos srityse. Taip interviu LRT radijui sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak šalies vadovės, šią savaitę užsitikrinome savo... »
Dailis Alfonsas Barakauskas atsistatydino. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 30 d. 12:36
Nors partijos „Tvarka ir teisingumas“ (TT) atstovas Kęstas Komskis kartoja, kad vidaus reikalų ministras „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas atsistatydina dėl sveikatos problemų, Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos... »
Populiariausia partija Lietuvoje išlieka socialdemokratai, bet jų reitingas šiek tiek mažėja. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 30 d. 09:38
Populiariausia partija Lietuvoje išlieka socialdemokratai, bet jų reitingas šiek tiek mažėja. »
Ateinančiomis dienomis protarpiais negausiai palis, o savaitgalis numatomas gana šiltas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 30 d. 09:03
Ateinančiomis dienomis protarpiais negausiai palis, o savaitgalis numatomas gana šiltas, LRT Radijui prognozavo sinoptikė Tatjana Kempi. Šaltasis atmosferos frontas slinks per Lietuvą, dangų užtrauks debesys, bet lietaus bus nedaug, didžiausia... »
Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas ketvirtadienį įteikė atsistatydinimo prašymą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 30 d. 08:49
Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas ketvirtadienį įteikė atsistatydinimo prašymą. Ministras teigia, kad iš pareigų traukiasi dėl pablogėjusios sveikatos būklės. »
Iš šiaurės jau turėtų pasirodyti svirbeliai, tačiau niekas nežino, ar jų šiemet sulauksime. wikipedia.org nuotr.
2014 Spalio mėn. 30 d. 07:21
Baigėsi spalis. Matę du trečdalius šilto rudens, žinome, kad kol kas turėjome nepakartojamą metą – daug šilumos, giedros, geltonų lapų ir geros nuotaikos. Iš tikrųjų taip nutinka ne kasmet, todėl tokį gamtos turtą ir tokią mūsų pačių... »
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) vyriausioji taryba į Vilniaus miesto merus kelia partijos pirmininką, europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 30 d. 07:13
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) vyriausioji taryba į Vilniaus miesto merus kelia partijos pirmininką, europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį. »
Koalicijos lyderis premjeras A. Butkevičius. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 29 d. 14:27
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) akiratyje atsidūrusios „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas po susitikimo su premjeru Algirdu Butkevičiumi pareiškė sutarę, kad partijos deleguotas vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas... »
Buvęs Krikščionių partijos vadovas Gediminas Vagnorius. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 29 d. 13:50
Galite būti nebeegzistuojančios partijos nariu ir pats to nežinoti, kaip liudija 24-erių radviliškietės Viltės Stavginskaitės istorija. „Kad esu panaikintos Krikščionių partijos narė sužinojau, kai man paskambino Darbo partijos (DP) atstovė... »
Po trečiadienio orai šiek tiek subjurs, tačiau Vėlinių savaitgalį smarkaus lietaus arba šalčio kol kas nenumatoma. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 29 d. 09:35
Po trečiadienio orai šiek tiek subjurs, tačiau Vėlinių savaitgalį smarkaus lietaus arba šalčio kol kas nenumatoma, LRT radijui teigė sinoptikė Teresė Kaunienė. »
Bronius Bradauskas. Eugenijus Gentvilas.
2014 Spalio mėn. 29 d. 07:00
Nors iki euro įvedimo Lietuvoje liko daugiau nei du mėnesiai, o valdžia giriasi parengusi išsamią visuomenės informavimo apie naująją valiutą kampaniją, apklausų duomenimis, apie 20 proc. Lietuvos gyventojų vis dar nėra matę eurų banknotų... »
Politikos apžvalgininkai ir politologai nesutaria dėl to, kokią valdančiąją koaliciją Vilniuje sulipdytų Artūras Zuokas, jei būtų išrinktas sostinės meru. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 28 d. 12:26
Politikos apžvalgininkai ir politologai nesutaria dėl to, kokią valdančiąją koaliciją Vilniuje sulipdytų Artūras Zuokas, jei būtų išrinktas sostinės meru. Politikos apžvalgininkė Jurga Tvaskienė neatmeta galimybės, kad A. Zuokas tartųsi... »
Premjeras Algirdas Butkevičius. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 28 d. 10:30
Ukrainai būtina humanitarinė, techninė, finansinė pagalba, o Baltijos ir Šiaurės šalys turi laikytis drauge ir kalbėti šia tema vienu balsu. Taip Šiaurės tarybos sesijos išvakarėse vykusiame Baltijos ir Šiaurės šalių premjerų susitikime... »
Stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione į Lietuvą atvyksta Vengrijos karių kuopos kariai. KAM nuotr.
2014 Spalio mėn. 28 d. 10:27
Stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione į Lietuvą atvyksta Vengrijos karių kuopos kariai. Maždaug 140 Vengrijos sausumos pajėgų karių kartu su priskirta Lietuvos karių kuopa ir JAV karių kuopomis sudarys bataliono dydžio... »
Orai artimiausiu metu išliks pakankamai malonūs. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 28 d. 09:26
Orai artimiausiu metu išliks pakankamai malonūs. Kiek prasteni prognozuojami tik ketvirtadienį, bet ir tai – ne visoje Lietuvoje, o tik pietvakariniuose rajonuose, kur numaitomi krituliai. »
Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas yra ekonomiškai neefektyvi politinė pergalė, Lietuva apskritai turėtų atsisakyti dujų. Taip LRT Radijo laidoje „Lietuvos diena“ teigia Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 28 d. 08:55
Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas yra ekonomiškai neefektyvi politinė pergalė, Lietuva apskritai turėtų atsisakyti dujų. Taip LRT Radijo laidoje „Lietuvos diena“ teigia Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas... »
Antradienį Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė rengia mitingą prie Švietimo ir mokslo ministerijos Vilniuje. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 28 d. 07:46
Antradienį Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė rengia mitingą prie Švietimo ir mokslo ministerijos Vilniuje. »
Dėl kriziniu laikotarpiu apriboto finansavimo ir taupymo rėžimo savivaldybių ligoninės ne tik paskendo skolose, bet ir tapo nepajėgios užtikrinti reikiamų gydymo sąlygų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 28 d. 07:24
Dėl kriziniu laikotarpiu apriboto finansavimo ir taupymo rėžimo savivaldybių ligoninės ne tik paskendo skolose, bet ir tapo nepajėgios užtikrinti reikiamų gydymo sąlygų, paslaugų kokybės ir prieinamumo pacientams bei reikiamo specialistų... »
Aplinkos ministerijos skelbtą konkursą generalinio miškų urėdo pareigoms eiti laimėjo buvęs Valstybinės miškų tarnybos vadovas Rimantas Prūsaitis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 27 d. 14:59
Aplinkos ministerijos skelbtą konkursą generalinio miškų urėdo pareigoms eiti laimėjo buvęs Valstybinės miškų tarnybos vadovas Rimantas Prūsaitis. Jis šiose pareigose pakeis laikinai urėdijai vadovaujantį Gintarą Paltanavičių. »
Tai, kad nuo 2015-ųjų didėja nedarbo išmokos bei ligos pašalpos, yra viena svarbesnių pastarojo meto žinučių, kuria deramai pasigirti socialdemokratai progą praleido, sako viešųjų ryšių specialistas Arijus Katauskas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 27 d. 13:28
Tai, kad nuo 2015-ųjų didėja nedarbo išmokos bei ligos pašalpos, yra viena svarbesnių pastarojo meto žinučių, kuria deramai pasigirti socialdemokratai progą praleido, sako viešųjų ryšių specialistas Arijus Katauskas. Tokios geros naujienos... »
Sveikatos apsaugos viceministras socialdemokratas Gediminas Černiauskas sulaukė kaltinimų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 27 d. 12:29
Sveikatos apsaugos viceministras socialdemokratas Gediminas Černiauskas sulaukė kaltinimų, kad pirmininkaudamas konkurso komisijai darė įtaką, jog jį laimėtų partijos kolegė Vilija Vertelienė, pirmadienį pranešė Žinių radijas. »
Jau nuo 19 a. Žemųjų Šančių teritorija Kaune buvo žinoma kaip karinis miestelis. wikipedira.org nuotr.
2014 Spalio mėn. 27 d. 10:45
Jau daugiau nei 20 metų sovietų armijai palikus Lietuvą, įvairiuose miestuose sprendžiama, ką daryti su karinių miestelių teritorijomis. Neretai apleistos teritorijos tampa vaikų ir paauglių traukos centru, tačiau atliekami aplinkos taršos... »
Nešvarių pinigų ir neskaidrios veiklos skandalas supurtė „Tvarkos ir teisingumo“ partiją ir šios partijos nario vadovaujamą Vidaus reikalų ministeriją (VRM). Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 27 d. 08:49
Nešvarių pinigų ir neskaidrios veiklos skandalas supurtė „Tvarkos ir teisingumo“ partiją ir šios partijos nario vadovaujamą Vidaus reikalų ministeriją (VRM).  Buvęs ministro patarėjas ir viceministras įtariami prekybos poveikiu stambiu... »
Iki trečiadienio numatomi saulėti orai, bet antroje savaitės pusėje jau sulauksime kritulių ir žemesnės temperatūros. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 27 d. 08:42
Iki trečiadienio numatomi saulėti orai, bet antroje savaitės pusėje jau sulauksime kritulių ir žemesnės temperatūros, LRT Radijui sakė sinoptikė Inga Stankūnaitė. »
Pagal Seime svarstomas Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, vietoj ŽLEK pradėtų veikti Visuomenės informavimo etikos asociacija, kurią sudarytų tik žiniasklaidos ir leidėjų organizacijų atstovai. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 27 d. 07:21
Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų profesine etika rūpinasi Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (ŽLEK), kurios finansavimą užtikrina Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Be žiniasklaidos ir leidėjų komisijoje dar yra Psichiatrų... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Darata, Edmundas, Skirgaila, Skirvydas, Skirvydė, Volfas, Volfgangas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kai vertinate žiemos laiko įvedimą, laikrodžio rodyklę pasukant valanda atgal?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-10-30
Valiutos_usd
USD  
Arrow down
2.7311 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow down
4.3776 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
81.96   bar.
Dujos
Arrow up
3.8   MMBTU
Auksas
Arrow down
1212.9   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Atlapsėjo rudenėlis. Drumsčiasi padangių mėlis. Karksi varna pagiry Rudeninį popuri.
Bet Anupras varną giria: – Aš pakelčiau ją didvyre: Per šalčius tupės beržuos, Bet svetur neemigruos.
Turi nuomonę ir Kempė: – Kas tos žąsys? Kas tos pempės? Emigruoja vyturiai, O toliausia tai gandrai.
One prieštaraut negali: – Varnos šildosi šilely. Seimas jas paskelbs, jaučiu, Nacionaliniu paukščiu.