Parsisiųskite

Sausio 24 d, šeštadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Nemokamus maisto paketus ima vis daugiau gyventojų

2009 Spalio mėn. 15 d. 15:52

Nemokamus maisto paketus ima vis daugiau gyventojų

Lietuvoje vis daugėja žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais. www.jofil.com nuotr.

Lietuvoje vis daugėja žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais. www.jofil.com nuotr.

Nevyriausybinė organizacija "Lietuvos Caritas" rugsėjį beveik 300 tūkst. asmenų išdalijo nemokamų maisto produktų.

Palyginti su šių metų pradžia labdaros gavėjų skaičius beveik padvigubėjo. Vykdydamas Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims (MIATLNA) programą, "Lietuvos Caritas" rugsėjo mėnesį maisto produktus išdalijo 297 142 asmenims.

"Lyginant su metų pradžia, rugsėjį per "Caritas" organizaciją paramą maisto produktais gavo 115 810 asmenų daugiau", - rašoma ketvirtadienį išplatintame organizacijos pranešime.

Maisto paketą sudaro kvietiniai miltai, manų kruopos, saldintas sutirštintas pienas, kvietiniai sausi pusryčiai su sutirštintu pienu, trijų grūdų dribsniai, miežiniai dribsniai, ryžiai, kiauliena su ryžių kruopomis, kiauliena su perlinėmis kruopomis (kai kuriems rajonams), cukrus.

Pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nustatytą kriterijų, paramą maisto produktais šešis kartus per metus gali gauti asmenys, kurių pajamos neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų dydžio, t.y., 525 litus per mėnesį.

Šiemet produktai iš intervencinių atsargų dalijami 6 kartus - vasario, kovo, gegužės, liepos, rugsėjo, lapkričio mėnesiais. Anot "Carito", žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais, skaičius nuolat didėja.

Vasario mėnesį, t.y. per pirmąjį dalijimą, maisto produktais "Lietuvos Caritas" parėmė 181 332 varguolius, rugsėjo mėnesį paramą gavo 63,8 proc. daugiau vargstančiųjų.

Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims programa Lietuvoje vykdoma nuo 2005 metų. Ją vykdant Vyriausybės lėšomis nuperkami maisto produktai iš Europos Sąjungos intervencinių atsargų.

Vėliau produktus nepasiturintiesiems išdalija "Lietuvos Caritas", Raudonojo kryžiaus draugija ir Labdaros ir paramos fondas "Maisto bankas". Apie 70 proc. darbo pagal apimamą Lietuvos teritorijos plotą ir aptarnaujamų žmonių skaičių įgyvendina "Lietuvos Caritas" bendradarbiai ir savanoriai.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 26 d. 14:40
Vasario pradžioje bus skaičiuojama, kiek vilkų ir lūšių gyvena Lietuvos miškuose. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 26 d. 13:39
Pirmadienį Seime 23 partijos išsidalijo rinkimų numerius, kuriais jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose. Dar keturi numeriai rezervuoti visuomeniniams rinkimų komitetams. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 26 d. 13:35
Nors mokslininkai skaičiuoja, kad dėl žiemą barstomos druskos betono konstrukcijos yra net kelis kartus greičiau, šio metodo visiškai atsisakyti nebūtina, tikina Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kelių katedros profesorius Alfredas Laurinavičius... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 26 d. 09:32
Po kraštutinių kairiųjų pergalės Graikijoje Europos Sąjunga (ES), Tarptautinis valiutos fondas gali padaryti kokių nors ekonominių nuolaidų šiai šaliai, tačiau tuo pačiu jos turėtų įvertinti riziką, kad tokios nuolaidos gali sustiprinti... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 26 d. 09:27
Šios savaitės orai bus vėjuoti, atkeliaus krituliai, daugiausia – sniegas, vyraus nedidelis šaltukas, LRT Radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 26 d. 07:54
Spalį Klaipėdos uoste prisišvartavęs laivas–dujų saugykla „Independence“ – bene labiausiai saugomas strateginis objektas Lietuvoje, tačiau šią savaitę Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) išsiaiškino, kad kol kas uosto... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 26 d. 07:35
Rinkimuose dažniausiai nedalyvauja nusivylusieji politikų nuveiktais arba nenuveiktais darbais, emigrantai ir jaunimas, portalui LRT.lt tvirtina pašnekovai. „Dauguma jaunų žmonių ir emigrantų nebalsuoja, nes nėra galimybės tai daryti internetu... »
Scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 24 d. 07:00
Nuo to, ar bus sustiprintos silpniausios vietos Lietuvos užsienio politikoje, priklausys, ar šiemet jausimės saugesni, stipresni, susilauksime didesnio savo draugų dėmesio. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 13:30
Leidimai gyventi Lietuvoje išduodami neatsakingai, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji teikia pataisas, kuriomis siekiama užtikrinti, kad leidimai būtų išduodami tik įsitikinus, jog asmuo nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 10:22
Kauno rajone nustatytas pirmasis savivaldos rinkimuose papirkimo atvejis, penktadienį pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 10:18
Panemunės parko teritorijoje esančiame Kauno ornitologijos draustinyje kasmet žiemoja maždaug 1,5–5 tūkst. vandens paukščių, tačiau dėl šiltų orų jų šiemet mažiau, teigiama Aplinkos ministerijos (AM) pranešime. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 09:06
Į Lietuvą atkeliauja daug sniego, o kitos savaitės pradžioje kiek labiau pašals, LRT Radijui teigė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. Penktadienį per Lietuvą slinks atmosferos frontas, taigi daugelyje rajonų pasnigs, pietrytiniuose rajonuose... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 08:27
Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas penktadienį ketina susitikti su gydytis į Druskininkus atvykusiais Ukrainos kariais. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 07:36
Po šešių savaičių Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir pirmą kartą – tiesioginiai merų rinkimai. 16 tūkst. kandidatų pretenduoja į 1,5 tūkst. vietų savivaldybių tarybose. 60 merų vietų nori užimti 400 kandidatų. Ko tikėtis iš šių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 15:16
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė siūlo, kad antrojo laipsnio valstybinės pensijos galėtų būti skiriamos ne tik penkis ir daugiau vaikų gerai išauginusioms motinoms, kaip šiuo metu, bet ir tėčiams. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 13:56
Lietuvos rinkėjų nuostatos daugiausia priklauso nuo požiūrio į sovietmetį ir artimųjų politinių nuostatų, o gyventojų socialinės padėties skirtumai Lietuvoje yra mažiau svarbūs renkantis partijas nei Vakarų Europoje, rodo ketvirtadienį... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 13:50
Žmonės dažnai nesusieja prostitucijos su žmonių pardavinėjimu ir nesuvokia, kad tai iš tiesų vyksta. Taip mano Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas, Mykolo Riomerio universiteto profesorius Aurelijus Gutauskas, kalbėdamas apie vaikų prostituciją... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 12:10
Aludarių inicijuotas eksperimentas atskleidė, kad tik nedidelė gyventojų dalis - 16 proc. jo dalyvių - aktyviai reaguoja į girtą asmenį, ketinantį vairuoti automobilį. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 10:08
Lietuvoje laukiame pusiaužiemio. Gal barsukas pasakys, kokia bus antroji žiemos pusė. Tiesa, kad ir koks rūpestingas būtų barsukas, žiemos likimo nulemti jis negali. Sausio 25-ąją, pusiaužiemio dieną, ir jūs pasižiūrėkite, koks bus oras... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 09:43
Likusiomis savaitės dienomis Lietuvoje didesnių orų permainų nenumatoma – snigs, laikysis nedidelis šaltukas. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 08:48
Mūšiai Donecke vis aktyvesni. Ukraina skelbia 50 tūkst. karių mobilizaciją, tačiau, ekspertų teigimu, kai kurios Vakarų Europos valstybės karštligiškai ieško ženklų, kad situacija gerėja. Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 07:34
Skaidrumo stoka, prasta komunikacija tarp institucijų, kategoriška interesų grupių kritika, koncentravimasis į reitingus ir užkulisinės intrigos – tokiais bruožais pasižyminčioje teisėkūros aplinkoje rengiamas naujas Lietuvos socialinis... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 15:08
Rusijos televizijos kanalo „Ren TV Baltic“ retransliavimas Lietuvoje nenutrauktas, nes neberodomos draudžiamos programos, teigia Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK). »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 15:03
Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas saugomas tinkamai, sako Vidaus reikalų ministras. Uosto vadovas teigia, jog terminalas saugomas aukščiausiu lygiu. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 14:13
Iki savivaldos ir tiesioginių mero rinkimų liko kiek daugiau nei mėnuo. Norinčiųjų eilė juose dalyvauti – ganėtinai ilga. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Eigilas, Eigilė, Justas, Paula, Paulė, Rimantas, Timotiejus

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar domitės artėjančiais savivaldybių rinkimais?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-01-26
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
0.893 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
1.3382 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
45.01   bar.
Dujos
Arrow down
2.92   MMBTU
Auksas
Arrow up
1295   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Gal pamiršo, gal ir tyčia Jų nešventino Bažnyčia. Et, galvojo kunigai, Čia ne mūsų pinigai.
Gavo pensiją Dirvelė. – One, neškim į bankelį. Ten už durų septynių Mano eurui bus ramu.
– Gal, Anuprai , išprotėjai? Gal tau „stogas“ pajudėjo? Nebe tie dabar laikai – Verks bankely pinigai.
Bankrutuos – sudie, euruti, O palūkanų – špygutė. Seną kojinę turiu. Ten ir bankas. Su euru.