Parsisiųskite

Sausio 21 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Karštas interviu: miško gaisrą gesinome vandeniu, smėliu ir ...ugnimi

2009 Balandžio mėn. 27 d. 12:10

Karštas interviu: miško gaisrą gesinome vandeniu, smėliu ir ...ugnimi (papildyta)

Šis gaisras - stambiausias Jurbarko miškų urėdijos teritorijoje. www.nmu.lt nuotr.

Šis gaisras - stambiausias Jurbarko miškų urėdijos teritorijoje. www.nmu.lt nuotr.

Jau antra para ugniagesiai, miškininkai, kariai kovoja su Jurbarko rajone, Kalnėnų miške, kilusiu gaisru. Ugnis nuniokojo 36,2 hektarus privataus miško, atnešdama apie 300 tūkst. litų nuostolių. Jurbarko miškų urėdas Faustas Bakys Valstietis.lt nurodė, kad ugnį jie malšino ir priešine ugnimi.

Gaisras Kalnėnų miške įsiplieskė praeitą sekmadienį, šiek tiek po vidurdienio. Į Jurbarko rajoną išskubėjo 11 ugniagesių automobilių ir specialioji miško gaisrams malšinti naudojama technika. Taip pat neramus sekmadienis buvo ir Jurbarko miškų urėdijos miškininkams - jie koordinuoja situaciją.

Urėdas F.Bakys teigė, kad šis gaisras - stambiausias šioje urėdijoje. Pirmadienį beveik 150 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono (Tauragės r.) karių išvyko padėti gesinti Kalnėnų miško. Karių pagalbos paprašė Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Gaisras šiuo metu lokalizuotas, ugnis neplinta, tačiau dėl kylančio vėjo išlieka gaisro atsinaujinimo tikimybė.

- Kokia šiuo metu yra situacija Kalnėnų miške, - naujienų portalas Valstietis.lt klausė Jurbarko miškų urėdo Fausto Bakio.

- GPS pagalba nustatėme, kad ugnis nusiaubė 36,2 hektarus miško. Iš jų 10 hektarų sudegė visiškai - tai jaunuolynas, kurį ugnis kaipmat nuniokoja. Brandesni medžiai tokį žemutinį gaisrą išgyvena.

Gaisras jau užgesintas ir lokalizuotas. Gaisro išplitimo ribos buvo apkastos miško plūgu, kad ugnis už tos ribos toliau neplistų. Jeigu nepakils stiprus vėjas, gaisras neišplis.

Tačiau dabar labai svarbu užgesinti visus smulkius gaisro židinukus - rusenančius kelmus. Kiekvieną jų reikia apeiti su kastuvu ir apkasti smėliu, tada ugnis nuslopsta. Tai ilgas, kantrybės reikalaujantis darbas. Kaip tik šiandien tai ir daro kariai. Šįvakar šį darbą numatoma pabaigti.

- Kokios pajėgos gesino šį miško gaisrą?

- Vakar atskubėjo 11 ugniagesių automobilių. Taip pat dirbo specialioji technika. Mes taikėme ir dar vieną metodą, kai ugnis gesinama priešine ugnimi. Gaisro išplitimo plotą aparėme miško plūgu. Tuomet nuo šio taip vadinamo mineralizuoto barjero paleidome priešinę ugnį.

Sudegė gražus, uogomis ir grybais pagarsėjęs Kalnėnų miškas. Čia daugiausia augo pušys, buvo ir eglių. Šis miškas yra pamėgtas poilsiautojų. Nemanau, kad kažkas tyčia padegė. Tikriausiai kokia neatsargiai numesta nuorūka sukėlė šį gaisrą. Juk miškas sausas, todėl ugnis greit išsiplėtė, - naujienų portalui sakė urėdas F.Bakys.

Kai kuriuose miškuose apribotas arba uždraustas lankymasis

Generalinė miškų urėdija praneša, jog skelbiamas gaisrų pavojų miškuose. Įsivyravus sausiems ir karštiems orams miškuose susidarė pavojingos sąlygos kilti miško gaisrams. Atsižvelgiant į tai, kai kuriuose miškuose nustatyta tvarka apribotas ar uždraustas lankymasis.
Šalies miškų urėdijose šįmet užregistruoti 148 miško gaisrai 93 hektarų plote, iš jų 69 miško gaisrai privačiuose miškuose 61 ha plote ir 9 miško gaisrai 0,7 ha plote kitų valdytojų miškuose (2008 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruota 30 miško gaisrų 5,6 ha plote).

Prognozuojamas vidutinis ir didelis gaisrų pavojus

Balandžio 28-29 d. visoje Lietuvoje numatomas trečios (vidutinis gaisrų pavojus) ir ketvirtos (didelis gaisrų pavojus) klasės miškų gaisringumas.

Didžiausi šių metų miško gaisrai kilo Jurbarko miškų urėdijoje kur išdegė 36,2 ha Kalnėnų miško plotas, Varėnos miškų urėdijoje 20 ha miško, Anykščių – 3,9 ha privataus miško, Prienų – 3,1 ha valstybinės reikšmės miško. Miškuose nuo ugnies nukenčia ne tik medžiai, bet ir kita gyvoji danga, vabzdžiai, paukščiai ar žvėrys.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 13:30
Leidimai gyventi Lietuvoje išduodami neatsakingai, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji teikia pataisas, kuriomis siekiama užtikrinti, kad leidimai būtų išduodami tik įsitikinus, jog asmuo nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 10:22
Kauno rajone nustatytas pirmasis savivaldos rinkimuose papirkimo atvejis, penktadienį pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 10:18
Panemunės parko teritorijoje esančiame Kauno ornitologijos draustinyje kasmet žiemoja maždaug 1,5–5 tūkst. vandens paukščių, tačiau dėl šiltų orų jų šiemet mažiau, teigiama Aplinkos ministerijos (AM) pranešime. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 09:06
Į Lietuvą atkeliauja daug sniego, o kitos savaitės pradžioje kiek labiau pašals, LRT Radijui teigė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. Penktadienį per Lietuvą slinks atmosferos frontas, taigi daugelyje rajonų pasnigs, pietrytiniuose rajonuose... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 08:27
Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas penktadienį ketina susitikti su gydytis į Druskininkus atvykusiais Ukrainos kariais. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 23 d. 07:36
Po šešių savaičių Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir pirmą kartą – tiesioginiai merų rinkimai. 16 tūkst. kandidatų pretenduoja į 1,5 tūkst. vietų savivaldybių tarybose. 60 merų vietų nori užimti 400 kandidatų. Ko tikėtis iš šių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 15:16
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė siūlo, kad antrojo laipsnio valstybinės pensijos galėtų būti skiriamos ne tik penkis ir daugiau vaikų gerai išauginusioms motinoms, kaip šiuo metu, bet ir tėčiams. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 13:56
Lietuvos rinkėjų nuostatos daugiausia priklauso nuo požiūrio į sovietmetį ir artimųjų politinių nuostatų, o gyventojų socialinės padėties skirtumai Lietuvoje yra mažiau svarbūs renkantis partijas nei Vakarų Europoje, rodo ketvirtadienį... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 13:50
Žmonės dažnai nesusieja prostitucijos su žmonių pardavinėjimu ir nesuvokia, kad tai iš tiesų vyksta. Taip mano Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas, Mykolo Riomerio universiteto profesorius Aurelijus Gutauskas, kalbėdamas apie vaikų prostituciją... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 12:10
Aludarių inicijuotas eksperimentas atskleidė, kad tik nedidelė gyventojų dalis - 16 proc. jo dalyvių - aktyviai reaguoja į girtą asmenį, ketinantį vairuoti automobilį. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 10:08
Lietuvoje laukiame pusiaužiemio. Gal barsukas pasakys, kokia bus antroji žiemos pusė. Tiesa, kad ir koks rūpestingas būtų barsukas, žiemos likimo nulemti jis negali. Sausio 25-ąją, pusiaužiemio dieną, ir jūs pasižiūrėkite, koks bus oras... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 09:43
Likusiomis savaitės dienomis Lietuvoje didesnių orų permainų nenumatoma – snigs, laikysis nedidelis šaltukas. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 08:48
Mūšiai Donecke vis aktyvesni. Ukraina skelbia 50 tūkst. karių mobilizaciją, tačiau, ekspertų teigimu, kai kurios Vakarų Europos valstybės karštligiškai ieško ženklų, kad situacija gerėja. Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 22 d. 07:34
Skaidrumo stoka, prasta komunikacija tarp institucijų, kategoriška interesų grupių kritika, koncentravimasis į reitingus ir užkulisinės intrigos – tokiais bruožais pasižyminčioje teisėkūros aplinkoje rengiamas naujas Lietuvos socialinis... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 15:08
Rusijos televizijos kanalo „Ren TV Baltic“ retransliavimas Lietuvoje nenutrauktas, nes neberodomos draudžiamos programos, teigia Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK). »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 15:03
Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas saugomas tinkamai, sako Vidaus reikalų ministras. Uosto vadovas teigia, jog terminalas saugomas aukščiausiu lygiu. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 14:13
Iki savivaldos ir tiesioginių mero rinkimų liko kiek daugiau nei mėnuo. Norinčiųjų eilė juose dalyvauti – ganėtinai ilga. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 14:07
Fizinė Klaipėdos uosto apsauga yra pakankamai gera, tačiau reikia užtikrinti ir informacinę apsaugą, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas. Trečiadienį uoste lankęsis Artūras Paulauskas pabrėžė, kad siekiant... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 12:36
Galvodami apie savižudybę, žmonės artimiesiems perduoda ženklus apie savo planus, sako „Vaikų linijos“ psichologė Ivona Suchodolska. Jos teigimu, žmogus ima kalbėti apie beprasmišką gyvenimą, jo sunkumą, gali išdalinti savo daiktus ar netgi... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 12:32
Kai kurių savivaldybių rinkimų komisijos atsisako registruoti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ir Rusų aljanso koaliciją „Valdemaro Tomaševskio blokas“. Joms kliūva V.Tomaševskio pavardė koalicijos pavadinime, pranešė LLRA atstovai. »
VL fotomontažas
2015 Sausio mėn. 21 d. 10:46
Kieno viršenybė – įstatymo ar valstybinės institucijos vidinės nuostatos? Tokį rebusą neseniai sprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), nagrinėjusi „Valstiečių laikraščio“ prašymą. Išvada buvo stulbinanti – valstybinės... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 10:10
Rusijos švietimo ir mokslo ministerija nori žinoti apie Europos Sąjungos (ES) atstovybės Rusijoje, kuriai vadovauja buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, darbuotojų susitikimus su rusų studentais, trečiadienį pranešė... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 09:47
Trečiadienį visą Lietuvą, išskyrus Biržus, užklojo sniegas. Diena bus debesuota, ir toliau daugelyje rajonų numatomi krituliai. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Sausio mėn. 21 d. 08:49
Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė sako, jog partija neieško pamainos prezidentės Dalios Grybauskaitės ir opozicijos kritikuojamai socialinės apsaugos ir darbo ministrei Algimantai Pabedinskienei. »
Algirdas Sysas. Rasa Juknevičienė
2015 Sausio mėn. 21 d. 08:46
Pasitikdamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25 metų jubiliejų Seimas ruošiasi nukaldinti iki 300 šiai progai sukurtų sidabrinių medalių. Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio medaliais bus apdovanoti labiausiai nusipelnę asmenys, kurių... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Povilas, Viltenis, Žiedė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar domitės artėjančiais savivaldybių rinkimais?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-01-25
Valiutos_usd
USD     0.8607 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3082 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
45.29   bar.
Dujos
Arrow up
2.99   MMBTU
Auksas
Arrow down
1292.6   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Gal pamiršo, gal ir tyčia Jų nešventino Bažnyčia. Et, galvojo kunigai, Čia ne mūsų pinigai.
Gavo pensiją Dirvelė. – One, neškim į bankelį. Ten už durų septynių Mano eurui bus ramu.
– Gal, Anuprai , išprotėjai? Gal tau „stogas“ pajudėjo? Nebe tie dabar laikai – Verks bankely pinigai.
Bankrutuos – sudie, euruti, O palūkanų – špygutė. Seną kojinę turiu. Ten ir bankas. Su euru.