Parsisiųskite

Vasario 25 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Karštas interviu: miško gaisrą gesinome vandeniu, smėliu ir ...ugnimi

2009 Balandžio mėn. 27 d. 12:10

Karštas interviu: miško gaisrą gesinome vandeniu, smėliu ir ...ugnimi (papildyta)

Šis gaisras - stambiausias Jurbarko miškų urėdijos teritorijoje. www.nmu.lt nuotr.

Šis gaisras - stambiausias Jurbarko miškų urėdijos teritorijoje. www.nmu.lt nuotr.

Jau antra para ugniagesiai, miškininkai, kariai kovoja su Jurbarko rajone, Kalnėnų miške, kilusiu gaisru. Ugnis nuniokojo 36,2 hektarus privataus miško, atnešdama apie 300 tūkst. litų nuostolių. Jurbarko miškų urėdas Faustas Bakys Valstietis.lt nurodė, kad ugnį jie malšino ir priešine ugnimi.

Gaisras Kalnėnų miške įsiplieskė praeitą sekmadienį, šiek tiek po vidurdienio. Į Jurbarko rajoną išskubėjo 11 ugniagesių automobilių ir specialioji miško gaisrams malšinti naudojama technika. Taip pat neramus sekmadienis buvo ir Jurbarko miškų urėdijos miškininkams - jie koordinuoja situaciją.

Urėdas F.Bakys teigė, kad šis gaisras - stambiausias šioje urėdijoje. Pirmadienį beveik 150 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono (Tauragės r.) karių išvyko padėti gesinti Kalnėnų miško. Karių pagalbos paprašė Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Gaisras šiuo metu lokalizuotas, ugnis neplinta, tačiau dėl kylančio vėjo išlieka gaisro atsinaujinimo tikimybė.

- Kokia šiuo metu yra situacija Kalnėnų miške, - naujienų portalas Valstietis.lt klausė Jurbarko miškų urėdo Fausto Bakio.

- GPS pagalba nustatėme, kad ugnis nusiaubė 36,2 hektarus miško. Iš jų 10 hektarų sudegė visiškai - tai jaunuolynas, kurį ugnis kaipmat nuniokoja. Brandesni medžiai tokį žemutinį gaisrą išgyvena.

Gaisras jau užgesintas ir lokalizuotas. Gaisro išplitimo ribos buvo apkastos miško plūgu, kad ugnis už tos ribos toliau neplistų. Jeigu nepakils stiprus vėjas, gaisras neišplis.

Tačiau dabar labai svarbu užgesinti visus smulkius gaisro židinukus - rusenančius kelmus. Kiekvieną jų reikia apeiti su kastuvu ir apkasti smėliu, tada ugnis nuslopsta. Tai ilgas, kantrybės reikalaujantis darbas. Kaip tik šiandien tai ir daro kariai. Šįvakar šį darbą numatoma pabaigti.

- Kokios pajėgos gesino šį miško gaisrą?

- Vakar atskubėjo 11 ugniagesių automobilių. Taip pat dirbo specialioji technika. Mes taikėme ir dar vieną metodą, kai ugnis gesinama priešine ugnimi. Gaisro išplitimo plotą aparėme miško plūgu. Tuomet nuo šio taip vadinamo mineralizuoto barjero paleidome priešinę ugnį.

Sudegė gražus, uogomis ir grybais pagarsėjęs Kalnėnų miškas. Čia daugiausia augo pušys, buvo ir eglių. Šis miškas yra pamėgtas poilsiautojų. Nemanau, kad kažkas tyčia padegė. Tikriausiai kokia neatsargiai numesta nuorūka sukėlė šį gaisrą. Juk miškas sausas, todėl ugnis greit išsiplėtė, - naujienų portalui sakė urėdas F.Bakys.

Kai kuriuose miškuose apribotas arba uždraustas lankymasis

Generalinė miškų urėdija praneša, jog skelbiamas gaisrų pavojų miškuose. Įsivyravus sausiems ir karštiems orams miškuose susidarė pavojingos sąlygos kilti miško gaisrams. Atsižvelgiant į tai, kai kuriuose miškuose nustatyta tvarka apribotas ar uždraustas lankymasis.
Šalies miškų urėdijose šįmet užregistruoti 148 miško gaisrai 93 hektarų plote, iš jų 69 miško gaisrai privačiuose miškuose 61 ha plote ir 9 miško gaisrai 0,7 ha plote kitų valdytojų miškuose (2008 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruota 30 miško gaisrų 5,6 ha plote).

Prognozuojamas vidutinis ir didelis gaisrų pavojus

Balandžio 28-29 d. visoje Lietuvoje numatomas trečios (vidutinis gaisrų pavojus) ir ketvirtos (didelis gaisrų pavojus) klasės miškų gaisringumas.

Didžiausi šių metų miško gaisrai kilo Jurbarko miškų urėdijoje kur išdegė 36,2 ha Kalnėnų miško plotas, Varėnos miškų urėdijoje 20 ha miško, Anykščių – 3,9 ha privataus miško, Prienų – 3,1 ha valstybinės reikšmės miško. Miškuose nuo ugnies nukenčia ne tik medžiai, bet ir kita gyvoji danga, vabzdžiai, paukščiai ar žvėrys.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 15:07
Dėl galimų įstatymų pažeidimų per savivaldos rinkimus jau pradėta 17 ikiteisminių tyrimų, pranešė Policijos departamentas. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 15:05
Europos Komisija (EK) ragina Lietuvą tobulinti mokesčių sistemą bei spręsti demografines problemas, kurios kelia iššūkių šalies ekonomikos augimo potencialui. Šios ir kitos rekomendacijos pateikiamos ketvirtadienį pristatytoje ES valstybių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 14:28
Viešai apie savižudybes reikia kalbėti labai atsakingai, todėl socialinių projektų savižudybės temomis kūrėjai laikosi specialių moksliniais tyrimais paremtų rekomendacijų. Taip tikina Jaunimo linijos vadovas, psichologas Paulius Skruibis... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 12:19
Vyresniems pedagogams, kurie turi 30 metų stažą ir kuriems iki pensijos likę penkeri metai, nuo rugsėjo turėtų būti pasiūlyta ankstesnio pasitraukimo iš darbo rinkos galimybė gaunant specialias rentas. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 12:13
Balsuodami iš anksto savivaldybių tarybų rinkimuose rinkėjai šiemet kol kas aktyvesni nei per praėjusius rinkimus 2011 metais. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 10:37
Keiksmažodžius vartojantys politikai vargu ar verti žmonių pasitikėjimo, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) premjeras Algirdas Butkevičius. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 09:27
Šauktinių kariuomenę grąžinti siūloma, nes tik tokiu būdu galima greitai sukomplektuoti dalinius, be to, šauktiniai kainuoja pigiau nei profesionalai, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 09:21
Visą likusią savaitę orai laikysis maloniai pavasariški, jie nesikeis bent iki kitos savaitės pirmos pusės. Taip LRT Radijui sako sinoptikė Judita Liukaitytė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 07:51
Moterys yra kaip darbinės bitės, o aukščiausiuose postuose Lietuvoje vis dar neproporcingai daug vyrų, pastebi Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vykstanti į Čilę, kur drauge su kitų šalių vadovais aptars moterų situaciją pasaulyje. Šalies... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 07:47
Ketvirtadienis - paskutinė diena rinkėjams, norintiems iš anksto pareikšti savo valią savivaldybių tarybų, merų bei Seimo nario rinkimuose. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 14:45
Vyriausybė nepaisydama Teisingumo ministerijos prieštaravimų teikia Seimui Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas, numatančias didesnes baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais. Teisingumo ministerija ragino dar nuo sovietmečio galiojančio... »
Organizatorių nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 14:27
Lietuvos dailininkų sąjunga kviečia visus laisvę mylinčius žmones į tapybos akciją, kuri vyks Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje vasario 28 d. Nebūkite abejingi! »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 13:21
Prasideda pasirengimas galimam šauktinių tarnybos atnaujinimui, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Planuojama į tarnybą kviesti asmenis nuo 19 iki 26 metų imtinai, o aukštųjų mokyklų absolventus – iki 38 metų. metų. »
LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 13:12
Nors Prezidentė, pasisakydama, už ką tikrai nebalsavo tiesioginiuose merų rinkimuose, neįvardijo pavardžių, LRT.lt kalbinti politologai sutaria, kad yra labai aišku, kokios asmenybės buvo turimos mintyje. Pasak pašnekovų, šio Dalios Grybauskaitės... »
LNK nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 12:20
Apeliacinio teismo kancleris Juozas Akstinas traukiasi iš pareigų, BNS patvirtino teismo atstovė spaudai Kristina Petrošienė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 10:47
Trečiadienį Lietuvoje bus gana debesuoti, ramūs orai. Tankesni debesys drieksis daugiausiai virš rytinių bei pietinių šalies rajonų, kai kur gali truputį palynoti, LRT Radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė. »
Audronius Ažubalis. Algirdas Sysas.
2015 Vasario mėn. 25 d. 10:32
Valstybės saugumo departamentas (VSD) pranešė stebintis „vis akivaizdesnes“ Rusijos pastangas kurstyti informacinį karą ir skleisti savo propagandą Lietuvos žiniasklaidoje bei interneto socialiniuose tinkluose. Pasak VSD atstovų, Rusija ieško... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 09:12
Artėjantys vietinės valdžios Lietuvoje rinkimai dviejų įtakingiausių partijų nariams turėtų padėti apsispręsti dėl savo politinių lyderių ir savo pačių ateities. »
VL archyvo nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 09:09
Antrąkart į finansų ministro kėdę atsisėdusio Rimanto Šadžiaus biografijoje – balta dėmė. Politikas nenori viešinti, ką ir kur jis veikė 1983–1989 m. Dar vasarą VL žurnalistas atsitiktinai aptiko kelias nuotraukas, kuriose užfiksuotas... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 07:40
Atšilus orams, aplinkosaugininkai jau registruoja pirmuosius žolės gaisrus Vakarų Lietuvoje. Aplinkosaugininkai primena, kad tokie gaisrai ne tik niokoja gamtą, bet ir kelia pavojų žmonių gyvybei bei turtui. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 07:36
„9 mėnesiai – tai vos vienas futbolo sezonas. Tikiuosi, kad Lietuvos jaunuoliai noriai aukos savo asmeninį laiką ir atliks pareigą Tėvynei“, – patriotiniais būsimų šauktinių jausmais neabejoja Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 07:31
Trečiadienį prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų, merų bei Seimo nario rinkimuose - savo valią gali pareikšti rinkėjai, kurie neturės galimybės atvykti prie balsadėžių sekmadienį. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Vasario mėn. 24 d. 15:37
Jei statotės namą ir norite sužinoti, ar po juo nekiurkso smegduobė, tai jums gali atsieiti nepigiai. Taip teigia Lietuvos geologijos tarnybos direktorius Jonas Satkūnas. Tačiau jis ramina, kad smegduobės būdingos tik karstiniams – Biržų... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 24 d. 15:29
Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas tikisi, kad atnaujinti šauktinių kvietimą pavyks iš dabartinio krašto apsaugos sistemos biudžeto, nors pripažįsta, kad tai bus papildomas iššūkis. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 24 d. 14:31
Politologai sutaria, kad atnaujintas šauktinių kvietimas padės užpildyti kariuomenę žmonėmis, tačiau kai kurie ekspertai teigia, jog valdžia tam neišnaudojo kitų galimybių, kurios sukeltų mažiau politinių batalijų. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Fortūnatas, Gabrielius, Ginvilas, Livija, Mandravas, Skirmantė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar Gavėnios laikotarpiu penktadieniais susilaikote nuo mėsos?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-02-27
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
0.8836 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
1.3697 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
49.08   bar.
Dujos
Arrow up
2.703   MMBTU
Auksas
Arrow down
1209   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Ant stogų ištirpo snaigės. Gavėnia. Mėsėdis baigės. Trumpos dienos buvo tos – Ir gavėnios neatstos.
Onė turi planą kietą: – Siūlau aš kopūstų dietą: Kiškiai graužia kopūstus, Tad ir siunta po raistus.
– Gal ir tu, brangus vyreli, Būsi greitas kaip zuikelis? Kopūstėlio pakramtyk Ir į darbus strykt pastrykt.
O Anupras daug nemąstė, Kaip atsakymą surasti: – Jeigu greitos kojos neš, Aš paspruksiu... nuo tavęs.