Parsisiųskite

Spalio 18 d., šeštadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Iš pareigų atsistatydino kardinolas A.J.Bačkis

2013 Balandžio mėn. 5 d. 13:57

Iš pareigų atsistatydino kardinolas A.J.Bačkis

Popiežius Pranciškus penktadienį priėmė kardinolo Audrio Juozo Bačkio atsistatydinimo prašymą ir nauju Vilniaus arkivyskupu metropolitu paskyrė vyskupą Gintarą Grušą.

Iš pareigų atsistatydino kardinolas A.J.Bačkis. R.Dačkaus (fotodiena.lt) nuotr.

Iš pareigų atsistatydino kardinolas A.J.Bačkis. R.Dačkaus (fotodiena.lt) nuotr.

A. J. Bačkio atsistatydinimo pareiškimas buvo įteiktas pagal kanonų teisės nuostatus, jam sulaukus 75 metų amžiaus, pranešė Vyskupų Konferencijos sekretoriatas.

Kardinolas paskirtas arkivyskupijos administratoriumi iki tos dienos, kai įvyks naujo arkivyskupo ingresas – įžengimas į Vyskupijos Katedrą. Arkivyskupas G. Grušas pradės vykdyti naujas pareigas balandžio 23 dieną.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Pirmadienį nepavyks išvengti lietaus. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 20 d. 08:19
Pirmadienį nepavyks išvengti lietaus, o antradienį galime sulaukti šlapdribos ar sausesnių snaigių, LRT radijui sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. »
Lietuvoje labiausiai rūpinamasi stipriaisiais visuomenės nariais, nors turėtų būti atvirkščiai – didžiausio dėmesio turėtų sulaukti pažeidžiamos visuomenės grupės. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 20 d. 07:43
Lietuvoje labiausiai rūpinamasi stipriaisiais visuomenės nariais, nors turėtų būti atvirkščiai – didžiausio dėmesio turėtų sulaukti pažeidžiamos visuomenės grupės. Taip mano Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų fakulteto... »
Saugaus eismo eksperto V.Žuralio teigimu, pagerinti vairavimo kultūrą griežtesniais KET reikalavimais ir baudų grėsme galima tik iš dalies. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 19 d. 08:00
Vyriausybė patvirtino Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimus, kurie įsigaliojo nuo spalio 11 d. Kokios svarbiausios KET naujovės, ką apie jas turėtų žinoti eismo dalyviai ir kaip jos turėtų prisidėti prie saugesnio eismo? Apie tai kalbamės... »
Įžuvinimas. Autorės nuotr.
2014 Spalio mėn. 18 d. 08:00
Vieni įžuvina vandens telkinius, kiti su meškerėmis tučtuojau prisistato ir laukia, kada tik ką įleista žuvis čiups masalą. »
Seimo užsienio reikalų komiteto vadovas Benediktas Juodka. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 17 d. 12:27
Saugumo krizę Europoje sukėlė Rusijos imperinės ambicijos, o nuolaidžiavimas Rusijos režimo agresyvumui daro vien ilgalaikę žalą Vakarams, tvirtina Lietuvos Seimo Užsienio reikalų komitetas. »
Po gegužę vykusių Europos Parlamento (EP) rinkimų daugelis partijų gaus mažesnę valstybės dotaciją, didesnė skirta tik Liberalų sąjūdžiui, partijai „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 17 d. 12:05
Po gegužę vykusių Europos Parlamento (EP) rinkimų daugelis partijų gaus mažesnę valstybės dotaciją, didesnė skirta tik Liberalų sąjūdžiui, partijai „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai. »
Daugkartinis Lietuvos ralio čempionas Vytautas Švedas vairuotojus ragina atkreipti dėmesį į artėjančius šalčius ir nerizikuoti važinėjant vasarinėmis padangomis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 17 d. 10:37
Ratų montavimo ir balansavimo staklės autoservisuose dar tik laukia intensyvaus darbo – į servisus užsuka vos vienas kitas vairuotojas, iš anksto norintis pasikeisti automobilio avalynę iš vasarinės į žieminę. Daugkartinis Lietuvos ralio... »
Prasidėjo tradicinė rudens „Maisto banko" akcija, kurios metu virš 7000 savanorių prekybos centruose kvies aukoti maisto nepasiturintiems.
2014 Spalio mėn. 17 d. 10:00
Šiandien, Tarptautinę kovos su skurdu dieną, šalyje prasidėjo tradicinė rudens „Maisto banko" akcija, kurios metu virš 7000 savanorių prekybos centruose kvies aukoti maisto nepasiturintiems. »
Šeštadienio naktį sulauksime šalnų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 17 d. 09:46
Šeštadienio naktį sulauksime šalnų, tačiau diena bus saulėta ir maloniai gaivi, LRT radijui sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. »
Lietuviai vėl kviečiami burtis geriems darbams: per 70 miestų prekybos centruose rengiama rudeninė „Maisto banko“ akcija. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 17 d. 08:27
Lietuviai vėl kviečiami burtis geriems darbams: per 70 miestų prekybos centruose rengiama rudeninė „Maisto banko“ akcija. akcija. »
Trečdalis fiktyviai už trečiųjų šalių piliečių ištekėjusių lietuvaičių dingsta. scanpix.ee nuotr.
2014 Spalio mėn. 17 d. 08:20
Spalio 18-ąją visoje Europoje minint kovos su prekyba žmonėmis dieną, penktadienį Vilniuje pristatomas trumpametražis prevencinis filmas „Viskas bus gerai“. gerai“. »
„Rusija yra nepatikimas partneris, nepriklausomai nuo to, ką kalba. Pasaulis pamažu išmoksta žiūrėti, ką Rusija daro“, – tvirtina prof. Vytautas Landsbergis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 17 d. 07:32
„Rusija yra nepatikimas partneris, nepriklausomai nuo to, ką kalba. Pasaulis pamažu išmoksta žiūrėti, ką Rusija daro“, – tvirtina prof. Vytautas Landsbergis. Tačiau, jo teigimu, kartais Vladimiru Putinu vis dar nepelnytai patikima. „Vienai... »
Seimas ketvirtadienį atsisakė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjais skirti Apeliacinio teismo teisėją Laimą Garnelienę ir Vilniaus apygardos teismo pirmininką Vytautą Zelianką. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 15:50
Seimas ketvirtadienį atsisakė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjais skirti Apeliacinio teismo teisėją Laimą Garnelienę ir Vilniaus apygardos teismo pirmininką Vytautą Zelianką. »
Už didelį greičio viršijimą nebegrės areštas, o saugos diržų neužsisegantys vairuotojai nerizikuos laikinai prarasti teisę vairuoti. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 14:40
Už didelį greičio viršijimą nebegrės areštas, o saugos diržų neužsisegantys vairuotojai nerizikuos laikinai prarasti teisę vairuoti. »
Ignalinos atominės elektrinės (IAE) Seismologinės stebėsenos sistema. AM nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 13:57
Prieš 15 metų buvo įrengta Ignalinos atominės elektrinės (IAE) Seismologinės stebėsenos sistema. Nors šalies seismologams ji teikia didžiąją dalį duomenų apie grunto virpesius, kas rūpinsis likusiomis seismologinėmis stotimis ir kas teiks minėtus... »
Vilniuje sekmadienį pradedamas šildymo sezonas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 13:04
Vilniuje sekmadienį pradedamas šildymo sezonas - pirmiausia bus pradėtos šildyti ikimokyklinio ugdymo ir sveikatos įstaigos, o kitą trečiadienį – ir daugiabučiai, ketvirtadienį pranešė miesto savivaldybė. »
Kai kas pagal bebrų aktyvumą bando įminti, kokia būsianti ateinanti žiema. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 12:19
Ruduo pasviro antron pusėn. Spalio vidurys yra svarbi kalendorinė žyma, tačiau gamtoje šis metas niekuo neišsiskiria. Gal tik diena, trunkanti dešimtį su puse valandos, yra ypatinga, visai neprimenanti šviesiųjų vasaros dienelių. dienelių. »
Naktis iš penktadienio į šeštadienį bus dar vėsesnė – nuo 3 laipsnių šilumos iki 2 laipsnių šalčio. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 09:44
Savaitgalį daug saulės spindulių nepajusime, kai kur sulauksime negausaus lietaus, teigia sinoptikė Edita Gečaitė. Ketvirtadienis išliks debesuotas – kai kuriuose rajonuose sulauksime lietaus. Pūs nestiprus šiaurė rytų vėjas. Dieną oras... »
Pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos vadovas prof. Vytautas Landsbergis įsitikinęs, kad Rusija jau stovi ant bedugnės krašto. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 09:27
Pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos vadovas prof. Vytautas Landsbergis įsitikinęs, kad Rusija jau stovi ant bedugnės krašto. Tačiau vis dar kyla daug klausimų: kas nutiktų Rusijai sugriuvus ir kaip Lietuvai reaguoti į informacinę... »
Lietuva yra pirmoji iš NATO valstybių, kuri sugebėjo pati susikurti greitojo reagavimo pajėgas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 08:47
Lietuva yra pirmoji iš NATO valstybių, kuri sugebėjo pati susikurti greitojo reagavimo pajėgas. Taip interviu LRT radijui teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak jos, jau lapkričio 1 d. šios pajėgos bus visiškai parengtos ir pasiruošusios... »
Degant raudonam šviesoforo signalui ir esant stacionariai rodyklei į dešinę pusę – reikia sustoti ir tik tada vėl pradėti judėti. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 07:42
Šiomis dienomis Lietuvoje įsigaliojo prieš kelias savaites Vyriausybės priimti kelių eismo taisyklių pakeitimai. Apie šiuos pakeitimus dauguma vairuotojų net nenutuokia. Kaip taip atsitiko, kad kelių eismo taisyklės keičiamos tyliai? »
Prof. Vytautas Landsbergis atskleidė, kurie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai į Vilniaus merus jam labiau prie širdies. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 16 d. 07:35
Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos valstybės vadovas prof. Vytautas Landsbergis atskleidė, kurie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai į Vilniaus merus jam labiau prie širdies. Profesorius pirmenybę teikia... »
Užtikrinti ikimokyklinio ugdymo prieinamumą ir išspręsti kitas sistemos problemas reikėtų pusės milijardo litų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 15 d. 15:28
Užtikrinti ikimokyklinio ugdymo prieinamumą ir išspręsti kitas sistemos problemas reikėtų pusės milijardo litų, sako Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė. »
Šiauliai ketvirtadienį planuoja pradėti šildymo sezoną. Kituose miestuose jis kol kas nepradedamas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 15 d. 15:17
Šiauliai ketvirtadienį planuoja pradėti šildymo sezoną. Kituose miestuose jis kol kas nepradedamas. »
Seimo Etikos ir procedūros komisiją palieka opozicijos atstovai, tarp jų ir komisijos pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Spalio mėn. 15 d. 12:45
Seimo Etikos ir procedūros komisiją palieka opozicijos atstovai, tarp jų ir komisijos pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Adelė, Adelina, Deiminas, Gedas, Geimina

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kaip vertinate KET pakeitimą, kuriuo remiantis degant raudonam šviesoforo signalui reikia sustoti prieš stacionarią rodyklę?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-10-20
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
2.6999 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
4.3304 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
83.13   bar.
Dujos
Arrow down
3.73   MMBTU
Auksas
Arrow down
1237.5   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Naujas šildymo sezonas – Piniginių maratonas: Vienos pampsta, kitos dūsta Ir kaip lankų šienas džiūsta.
Kempės rankos, aišku, tirta: Malkų jis neprisikirto. – Kuo kūrensiu? Nežinia. Tegu rūpinas žmona...
O Dirvelė savo ūky Skaldo malkas net suplukęs. Lai pripusto lig stogų – Jam tos pusnys nesvarbu.
Mat valdžia rūpintojėlė Malkų PVM nekėlė. Jei ir kitąmet nekels, Kaimo liaudis nesušals.